Dünya

anasayfa Dünya İngiltere'de Sıcaklıklar Devam Ederse

İngiltere'de Sıcaklıklar Devam Ederse

26 Temmuz 2018, Perşembe 13:44 / Son Güncelleme : 26 Temmuz 2018, Perşembe 13:44
İngiltere'de Sıcaklıklar Devam Ederse
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İngiltere sıcaklar yüzünden sağlık alanında bir felakete sürükleniyor. Akıllara ilk gelen korkunç hastalık ise sıcakların artmasıyla birlikte 2003 yılında toplu ölümlere sebep olan ; Veba salgını.

Uzmanlar düşmeyen sıcaklıkların zehirli havaya dönüşebileceği konusunda uyarılar yapıyor.

Vatandaşlar ise sıcakların artmasından dolayı devletin daha sıkı önlemler almasını istiyorlar.

Sıcaklık yüzünden panikte olan vatandaşların aklına ilk gelen olay ise 2003 yılında toplu ölümlere götüren veba salgını. 

Veba salgının farelerden bulaştı düşünülsede aslında pirelerden hızla yayılıp bulaşabiliyor.

Bu bunaltıcı havalar, İngiltere üzerinde dayanılmaz ve tehlikeli etkiler yaparak atmosferi etkileyebilir, zehirli hava ve bulut azlığı ile İngiltere'de yüksek hava kirliliğine sebep olabilir.

İngiltere'de cuma günü sıcaklığın 38 dereceye çıkması bekleniyor. Ama sağanak yağış da bekleniyor. Eğer bu yağış gerçekleşirse İngiltere'nin havasının daha da kötüye gitmesi önlenebilir.

Londra belediye başkanı Sadiq Khan bu durum hakkında şunları söyledi: Bu olayla birlikte 6 aydır ilk defa ülke olarak bir acil durum sistemine geçiyoruz. Böyle giderse 2050'ye kadar sıcaklık yüzünden ölümler gerçekleşecek.

Artan hava sıcaklıkları yüzünden aynı zamanda ulaşım yollarında da aksaklıklar oldu. Bunun en büyük örneklerinden biri de: A30 Chard Yolu'nun erimesi yüzünden kapatılması. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor