Dünya

anasayfa Dünya ESENYURT'TA FABRİKA YANGINI ÇIKTI!

ESENYURT'TA FABRİKA YANGINI ÇIKTI!

25 Ekim 2018, Perşembe 10:14 / Son Güncelleme : 25 Ekim 2018, Perşembe 10:14
ESENYURT'TA FABRİKA YANGINI ÇIKTI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yangın, yan fabrikalara da sıçradı.

 Esenyurt'ta bulunan Kıraç Evren Oto Sanayi Sitesinde gerçekleşen yangın, sabah saatlerinde palet fabrikasında başladı ve yangın hızla büyüyerek yandaki alüminyum ve tekstil fabrikalarına da sıçradı. 
Yangında hiçbir can kaybı yaşanmadı fakat fabrikalar ağır hasar gördü. 

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ilk yaptığı açıklamada: 'Yangın esnasında zaman zaman patlamaların duyulduğu söyledi. Alatepe, "Çıkış sebebiyle ilgili bir bilgi yok. Ancak can kaybı yok, sevindirici tarafı bu. Ekiplerimiz müdahale ediyor. Yandaki iş merkezlerine de sıçramış şu anda. En net bilgiyi 20-25 dakika içerisinde olur. Ama can kaybı olmadığını biliyoruz. Yangının çıkış noktası palet fabrikası. Palet olduğu için de yangının yayılması hızlanmış. 20 dakika içinde ayrıntılar netleşecek. Şansımıza çok yoğun bir rüzgar yok. Bugün kısmi bir rüzgar var. Yüksek duman, yüksek alev olmasının nedeni kuru, çam ağaçlarından yapılan paletlerin olmasından kaynaklanıyor. Kimyasal bir şey yok. Küçük bir tekstil fabrikası var ve küçük bir iş merkezi var." dedi.

İBB, yangına İstanbul'un 16 bölgesinden 98 araç ve 180'den fazla personelle müdahale edildiğini duyurdu. İBB açıklamasının devamında: "Esenyurt Akçaburgaz'da yaklaşık 4 bin metrekare açık alanda paletlerde yangın çıktı. Yangının 3 katlı ve 4 katlı işyerlerine sirayet oldu. Yangın kontrol altına alınıyor. Yangına  Büyükşehir İtfaiyesi Esenyurt Kıraç, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Mimarsinan, Başakşehir, Hadımköy, Bakırköy, Şişli, Fatih, Bağcılar, Kartal, Kadıköy, Sultangazi, Silivri Grupları tarafından müdahale edilmektedir. Yol Bakım'dan paletli JCB ve Hamidiye'den su tankerleri gönderildi.''dedi.

İstanbul Valiliği de açıklamasında yangının kontrol altına alındığını açıkladı.  Valiliği Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Esenyurt ilçemizde meydana gelen üç fabrikayı etkileyen yangın İ.B.B İtfaiye ekiplerince kontrol altına alınmış olup, herhangi bir ölü ya da yaralı bulunmamaktadır." dedi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor