Dünya

anasayfa Dünya ECZANEDE KAVGA YAŞANDI!

ECZANEDE KAVGA YAŞANDI!

26 Ekim 2018, Cuma 8:11 / Son Güncelleme : 26 Ekim 2018, Cuma 8:11
ECZANEDE KAVGA YAŞANDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

SADECE İLAÇLARINI ALMAK İSTEMİŞTİ!

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Oğuzcan Dalcı, cuma günü yüksek ateş nedeniyle hastaneye gitti. Verilen reçetedeki ilaçları almak için yakın bölgede nöbetçi eczane bulamayan Oğuzhan Dalcı, hafta sonunu ilaç almadan geçirdi. Çok hasta olduğu için haftasonu eczaneye gidecek hali yoktu. Haftasonunu dinlenerek geçirdikten sonra pazartesi sabahı Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'ndeki evine yakın bir eczaneye gittiğini belirterek, şunları söyledi: 

" Sabah eczaneye gittiğimde bana sistemin çalışmadığını, reçetemin kendilerinde durabileceğini, sistem çalışmaya başladığında ilaçlarımı verebileceklerini söylediler. Reçeteyi alıp başka bir eczaneye gittim. O eczanede hiçbir problem yaşamadan ilaçlarımı aldım. Bugün sistem arızası olup olmadığını sordum.
Gün içinde arıza yaşanmadığını söylediler. İlaçlarımı alıp ayrıldım ve Kültür Mahallesi'ndeki eczaneye gittim. İki gündür ilaçları alamadığım için çok kötü olduğumu, yapılanın iş ahlakına sığmadığını söyledim.
'Ben kötü durumdayım ve sizden ilaç almaya gelmiştim. Hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım. Eğer kendi sisteminizden kaynaklı bir arıza varsa, beni başka bir eczaneye yönlendirmeniz gerekirdi. İş ahlakı bunu gerektirirdi, sizden şikayetçiyim' dedim. Şikayetçi olacağımı söylediğimde tezgahın arkasından çıkan kişi beni döverek dükkanın dışına çıkardı. Daha sonra yanındaki arkadaşı gelip kafama darbe vurdu, yere düşürdüler. Yaklaşık 10-15 kez tekmelediler." dedi. 

'ŞİKAYETÇİ OLDUM DEDİ' 
Olaya tanık olan vatandaşlar 112 yi aradı ve 112 ekipleri, Oğuzhan Dalcı'yı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. 
Yapılan muayene sonucunda köprücük kemiğinin kırıldığı tespit edildi. Oğuzhan Dalcı, "Olayın yaşandığı semtin bağlı bulunduğu Sakarya Şehit Mustafa Kılıç Polis Merkezi'ne gidip saldırganlar hakkında şikayetçi oldum. Eczanede çalışan iki kişiden davacı ve şikayetçiyim" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor