Dünya

anasayfa Dünya Rusya'ya kış geldi, ölümler başladı

Rusya'ya kış geldi, ölümler başladı

04 Aralık 2018, Salı 12:47 / Son Güncelleme : 04 Aralık 2018, Salı 12:47
Rusya'ya kış geldi, ölümler başladı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kış mevsiminde hava sıcaklığı eksilere düşen Rusya'da soğuk havalar kendisini gösterdi. Kar yağışı birçok bölgede yolların kapanmasını neden oldu, soğuk sebebiyle ölü sayısı artmaya başladı.

Rusya'nın kuzeyinde yer alan Sibirya bölgesinde, kış şartları için önlemler alındı. Yolda kalınmaması için çalışmalar başlatılırken, gıda sıkıntısına karşı tedbirler de alındı. Eksi 50 derecelere kadar düşebilen Sibirya'da donmaların önüne geçebilmek için sokakta yaşayan insanlar bakım evlerine alındı. Bütün tedbirlere rağmen Sibirya'da birçok yolun kar nedeniyle kapandığı, bölgedeki uçuşların aksadığı bildirildi.

Rusya'nın başkenti Moskova'da da kar yağışına karşı önlemler alınmaya başlandı. Kremlin Sarayı çevresinde aralıksız kar temizliği yapılırken, banliyölerde yolların kapanmaması için çalışmalar başlatıldı.

Rusya'nın güneyinde bulunan ve ülkenin en sıcak bölgesi olan Krasnodar'da aniden gelen kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Kar yağışı, Kafkas Dağları'na bağlanan tüm yolları kapattı. Yolda kalan sürücüler, ekipler yardımıyla kurtarıldı. Krasnodar'a bağlı Pavlovsk, Gulkevichi, Novokuban ve Armavir şehirlerinde ve bu kentlere bağlı köylerde mahsur kalan 89'u çocuk toplam 245 kişi kurtarılarak geçici sığınma merkezlerine alınırken, 1 kişinin sert kış koşulları sebebiyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ölümlerin artışının önüne geçmek için bölgede Krasnodar Bölge Valiliği yaklaşık 500 kişilik arama kurtarma ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor