Dünya

anasayfa Dünya FRANSA'DA SARI YELEKLİ PROTESTOSU HAYATI DURDURDU!

FRANSA'DA SARI YELEKLİ PROTESTOSU HAYATI DURDURDU!

11 Aralık 2018, Salı 11:30 / Son Güncelleme : 11 Aralık 2018, Salı 11:30
FRANSA'DA SARI YELEKLİ PROTESTOSU HAYATI DURDURDU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen protesto hayatı felç etti. Protesto şeklinde başlayan yürüyüş isyana döndü. Polisin biber gazı ile müdahale etmesine rağmen devam etti. Şu ana kadar 700 kişinin üzerinde gözaltı bulunuyor!

" Sarı Yelekliler" olarak adlandırılan grup Paris'in Champs Elysees Caddesi'nde protesto başlattı. Polis olaya biber gazı ile müdahale etti. 700 kişiden fazla vatandaş gözaltına alındı. 

Protestonun amacı akaryakıta gelen zamlar ve kötüleşen yaşam koşullarıydı. Sabah saatlerinde Champs Elysees Caddesi'ne gelen vatandaşalrın üst araması yapıldıktan sonra caddeye alındı. Protesto sırasında polis ile " Sarı Yelekliler" arasında çatışma yaşandı. 

Fransa'nın İçişleri Bakanı Laurent Lunez, France 2 TV kanalında konuşma yaptı. 700 kadar kişinin gözaltında olduğunu ve ülke genelinde 31 bin kişinin bu protestoya katıldığını açıkladı. 

Protesto nedeni ile Champs Elysees Caddesi'ndeki mağaza ve dükkanlar geçici bir süreliğine kepenk indirdi. Eyfel Kulesi ziyaretleri de kapatıldı. Protesto şu sıralarda Belçika ve Hollanda'ya da sıçramış durumda.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor