Dünya

anasayfa Dünya VENEZUELA DEVLET BAŞKANI ABD'DEKİ KONSOLOSLUKLARINI KAPATIYOR MU?

VENEZUELA DEVLET BAŞKANI ABD'DEKİ KONSOLOSLUKLARINI KAPATIYOR MU?

25 Ocak 2019, Cuma 3:04 / Son Güncelleme : 25 Ocak 2019, Cuma 3:04
VENEZUELA DEVLET BAŞKANI ABD'DEKİ KONSOLOSLUKLARINI KAPATIYOR MU?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABDile diplomatik ilişkilerini kestiklerine dair açıklamada bulundu. Maduro " ABD'deki büyükelçiliğimizi, bütün konsolosluklarımızı kapatma kararı kaldık. Bütün diplomatik personeli de geri çağırıyoruz. Cumartesi günü gelecekler." şeklinde konuştu.

   Venezuela'da muhalefet ve iktidar yanlıların düzenlediği mitingler büyük değişimlere neden oldu. Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido muhalif mitinginde kendini devlet başkanı ilan etmiş ve ABD, Kanada, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Arjantin gibi ülkeler tarafından da tanınmıştı. 

    Venezuela Deblet Başkanı Nicolas Maduro ise halka seslenmiş ve ABD ile ilişkilerini bitirdiğini ve tüm diplomatların ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süreleri olduklarını söylemişti. 

ABD'deki büyükelçilikler kapanıyor!

    Nicolas Maduro 2019 Adli Yılı açılışında konuşma yaptı ve ABD'de bulunan tüm konsoloslukları ve büyükelçiliği kapatma kararı aldıklarını açıkladı. Açıklamasınında tüm diplomatik personeli geri çağırdıklarını ve bu işin cumartesi günü son bulacağınıda ekledi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor