Dünya

anasayfa Dünya VENEZUELA'DAKİ DİPLOMATİK SAVAŞA ÇİN'DEN DESTEK GELDİ!

VENEZUELA'DAKİ DİPLOMATİK SAVAŞA ÇİN'DEN DESTEK GELDİ!

25 Ocak 2019, Cuma 6:40 / Son Güncelleme : 25 Ocak 2019, Cuma 6:40
VENEZUELA'DAKİ DİPLOMATİK SAVAŞA ÇİN'DEN DESTEK GELDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Venezuela'da yaşanan diplomatik sorunlara Çin'den destek geldi. Dış güçlerin Venezuela iç işlerine karışmasına karşı olduklarını belirten Çin Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying " Çin, Venezuela'ya dış müdahaleye karşı çıkıyor." sözleriyle belirtti.

   Pekin'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Çin Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying konuşma yaptı. Muhalefet ve iktidarı soğukkanlılığa ve mantığa davet eden Hua Çunying, Venezuela'daki gelişmelerden haberdar olduklarını ve Venezuela'ya dış müdahaleye karşı olduklarını söyledi.

    Hua konuşmasında ; " Çin tarafı, Venezuela Hükümeti'nin ülkenin ulusal egemenlik, bağımsızlık ve ülkenin istikrarını korumaya yönelik çabalarını destekliyor, Venezuela'ya dış müdahaleye karşı çıkıyor." sözleriyle Venezuela'ya destek verdiklerini dile getirdi. 

     Çin'in politik olarak hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadığını ancak bu durumda Venezuela'yı desteklediğini, ABD ve Venezuela'nın mantık çerçevesinde kararlar vermelerini umduklarını belirten Hua, istişareyle sorunların çözülebileceğine vurgu yaptı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor