Dünya

anasayfa Dünya ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN GELEN "TÜRKİYE'YE SEYAHAT" UYARISI!

ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN GELEN "TÜRKİYE'YE SEYAHAT" UYARISI!

15 Şubat 2019, Cuma 12:54 / Son Güncelleme : 15 Şubat 2019, Cuma 12:54
ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN GELEN
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

ABD Hükümeti kendi vatandaşları için Türkiye hakkında uyarıda bulundu. ABD Dış İşleri Bakanlığınca yapılan bu uyarıda terör örgütlerinin Türkiye için düşündüğü saldırı planlarını dile getirdi ve Türkiye'ye yapılacak seyahatlarİn ABD vatandaşları tarafından göz geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

    ABD Dış İşleri Bakanlığı, Türkiye'ye yapılacak olan seyahatler için vatandaşlarını uyardı. Özelikle Suriye ve Irak sınırında olan şehirlere yapılacak olan seyahatlerin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtilen uyarıda terör saldırıları ve tutuklamalardan bahsedildi. 
" TERÖR SALDIRILARI PLANLANIYOR."
    ABD Dış İşleri Bakanlığı'nın yaptığı uyarı açıklamasında Türkiye'nin pekçok yeri iin terör saldırıları planlarının devam ettiğinin altını çizdi. Özellikle turistik bölge, toplu taşıma, ibadethane ve pazar yerlerinin hedef alınabileceğini, daha önce de bu bölgelere ve kalabalık ortamlara saldırılar düzenlendiği belirtildi. Açıklamaya göre yapılan saldırılarda yüzlerce tutuklanma yapıldığı, bu tutuklular arasında çoğu kez ABD vatandaşlarının da olduğu ve bu vatandaşların terör örgütleriyle bağlantılı olduklarının iddaa edildiği yer aldı. 
Herhangi bir saldırı sonucunda sınır illerde acil yardım sorunu olabileceği ve bu yardımlardan ABD vatandaşlarının yararlanmasının sorun olabileceği de ayrıca vurgulandı. Özellikle Batman, Van, Tunceli, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi illere daha önce Türkiye'de olup ve burada kamu görevinde bulunan ABD vatandaşlarının yetkililerin izni olmadan gidemedikleri hatırlatıldı. 

ABD'den şaşırtan açıklama
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor