Eğitim

anasayfa Eğitim KPSS Sınav Sonuç Tarihi Açıklandı

KPSS Sınav Sonuç Tarihi Açıklandı

23 Temmuz 2018, Pazartesi 7:57 / Son Güncelleme : 23 Temmuz 2018, Pazartesi 7:57
KPSS Sınav Sonuç Tarihi Açıklandı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

KPSS sınavı 22 Temmuz Pazar günü yapıldı. Toplam 130 dakika süren sınavda 120 soruya yanıt veren adaylar sabah genel kültür ve genel yetenek sınavına girdi. Kamuda eğitim alanında istihdam edilmek isteyen bazı adaylar ise öğleden sonra eğitim bilimleri sınavına dahil oldu. KPSS kapsamında katılım gösterdikleri bu sınavların ardından memur adaylarının aklındaki ilk soru ise sonuçların açıklanacağı tarih oldu.

KPSS sonuçları, genel kültür ve genel yetenek sınavının tamamlanmasının ardından yüz binlerce adayın tek sorusu sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Özel çalışma Programlarıyla hazırladıkları Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılım gösteren adaylar, 130 dakikalık maratonun ardındansonuç aşamasına kitlendi.

Peki KPSS Lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımladığı resmi tarih açıklaması

22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen sınavlarda adaylar karşılaştıkları soruları, genel yetenek ve genel kültür testlerinde 130, eğitim bilimleri testinde ise 100 dakikalık süre zarfında yanıtladı. ÖSYM'nin gelecek hafta uygulayacağı alan bilgisi sınavının ilk gününde Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler,Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye testleri 50'şer dakika sürecek; İkinci gününde ise İşletme ve Muhasebe 50 dakika İstatistik testi ise 60 dakika olarak uygulanacak.

Kamuya personel alımının ön koşulları arasında yer alan KPSS genel kültür ve genel yetenek testi, bu yıl 22 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi. Eğitim bilimleri testinin de aynı günün öğle saatlerinde gerçekleştirildiği sınavın sonuçları, 31 Ağustos 2018 tarihinde erişime açılacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor