Ekonomi

anasayfa Ekonomi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadınlar Günü Programı'nda...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadınlar Günü Programı'nda...

14 Mart 2018, Çarşamba 14:14 / Son Güncelleme : 14 Mart 2018, Çarşamba 14:14
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadınlar Günü Programı'nda...
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi 'ndeki Dünya Kadınlar Günü Programı'nda...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuşuyor.

Recep Tayyip Erdoğan;

''Geçtiğimiz 15 yılda kadınlarımızın statüsünü yükseltmek için önemli çalışmalar yaptık. İş gücüne katılımlarını 9 puan artırdığımız kadınlarımızın karar alma mekanizmalarına ve siyasete katılımlarında da önemli yol katettik. Kadınların sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanmalarını hedefliyoruz.

 Çocuk daha dünyaya gelmeden öncesinden itibaren her şeyi annesinden öğrenir. Doğumdan sonra başlamıyor eğitim-öğretim doğumdan önce başlıyor. Benim gözümde kadınlar insanlığın öğretmenidir.

Her bir kanalı ayrı bir sorun haline dönüşmüş olan medyanın şerrinden ailelerimizi koruyacak olan ilk ve güçlü kalkan yine kadınlar, annelerdir. Baba ölür gider bir iki gün ağlarız ama anne öldüğü zaman bir gün iki gün ile bitmiyor. Birileri ısrarla bizim kadınlarımızı yanlış göstermeye çalışıyor. En az 3 çocuk dediğimde rahatsız olanlar bu millete düşman oldukları için rahatsız oluyor.

 Bugün Afrin'de durum nedir diye sordum, etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3 bin 89.

İnşallah Afrin de bitecek aynen Cerablus gibi... Orayı nasıl bitirip sahiplerine teslim ettiysek Afrin'e de 140-150 bin belki 200 bin kişi geri dönecek. Burası yaklaşık 2000 kilometrekare. Tamamını kontrolümüz altına aldığımızda buraya Afrinli kardeşlerimiz yerleşecek. Biz işgal için girmedik.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor