Ekonomi

anasayfa Ekonomi “Hükümet döviz mevduatlarına el koyacak” iddiasına açıklama geldi!

“Hükümet döviz mevduatlarına el koyacak” iddiasına açıklama geldi!

21 Mayıs 2018, Pazartesi 9:22 / Son Güncelleme : 21 Mayıs 2018, Pazartesi 9:22
“Hükümet döviz mevduatlarına el koyacak” iddiasına açıklama geldi!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, 'Hükümet döviz mevduatlarına el koyacak' iddiası için “Abesle iştigal” açıklamasında bulundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, döviz mevduatlarına ilişkin açıklamada bulundu.

'NE TARTIŞILDI, NE GÖRÜŞÜLDÜ…'

Akben, Sabah Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; "Öyle bir karar ne tartışıldı, ne görüşüldü, ne de çalışma yapıldı. Bu tarz algı operasyonları 2 yıl önce de yapılıyordu. Maalesef her seçim döneminde de yapılıyor. Ama 2001 krizinde bile böyle bir şey olmadı. Türkiye’de ekonomi 16 yıldır piyasa kurallarına uygun bir şekilde yönetiliyor."

Sendikasyonların yenilenme oranı yüzde 110'larda olduğuna işaret eden Akben, "Sektöre yurt dışı fon sağlayıcılarının ilgisi güçlü şekilde devam ediyor. Bankalarımız sorunsuz bir şekilde yurt dışından kredi sağlamaya devam ediyor. Yapı Kredi hem öz sermayesini artırıyor hem de birincil sermaye benzeri kredi alacak. Türk bankalarına yabancı ilgisi Denizbank örneğinde olduğu gibi devam ediyor. Derecelendirme kuruluşlarının dediği gibi sektör zayıf durumda olsa bunlar olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor