Ekonomi

anasayfa Ekonomi MARKET İLE PAZAR FİYATLARI ARASINDAKİ FARK VATANDAŞTA TEPKİ YARATTI!

MARKET İLE PAZAR FİYATLARI ARASINDAKİ FARK VATANDAŞTA TEPKİ YARATTI!

23 Ocak 2019, Çarşamba 14:27 / Son Güncelleme : 23 Ocak 2019, Çarşamba 14:27
MARKET İLE PAZAR FİYATLARI ARASINDAKİ FARK VATANDAŞTA TEPKİ YARATTI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Marketlerdeki ürün fiyatları ile pazarlardaki ürün fiyatları birbirini tutmuyor. Hal böyle olunca vatandaş da isyan ediyor. Bazı bölgelerdeki fiyat farkları 4- 5 liraya kadar yükselebiliyor.

      Market ve pazarlardaki ürünler arasındaki fiyat farkı halkın tepkisini çekiyor. Öyleki bazı bölgelerde aynı ürünün fiyat farkı 4-5 liraya kadar çıkabiliyor. Yılın son çeyreğinden beri pazarlarda bile zaten yüksek olan fiyatlar birde marketlerde daha da arttırılıyor. Pazar fiyatı 8-9 lira olan çeri domates marketlerde 11- 12 liraya alıcı bekliyor. 

Marketlerin uyguladığı bir yöntemde Halk Günü yöntemi. Halk günlerinin özellikle vatandaş için avantaj olması beklenirken işin içine hile karışıyor. Marketteki fiyatı 10 lira ve pazardaki fiyatı 7 lira olan bir ürünün fiyatı, halk gününde pazar fiyatına çekiliyor. 

" HESABINI SORARIZ"

     Halkın tepkisini çeken fiyat farkı durumu ve fiyatların oldukça yüksek olması Erdoğan'ın dikkatinden kaçmadı. Halkın alım gücünün zorlanmamasını, ürünlere fazla fiyat biçen ve bunu tedarik eden herkesten bunların hesabının sorulacağına ve gerekli yaptırımların uygulanacağına yönelik açıklamada bulundu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor