Ekonomi

anasayfa Ekonomi TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO HEYECANI

TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO HEYECANI

24 Şubat 2018, Cumartesi 11:58 / Son Güncelleme : 24 Şubat 2018, Cumartesi 11:58
TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO HEYECANI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Taşeron kadro açıklaması, bakanlıklar, belediyeler ve il müdürlükleri tarafından kadroya geçen işçiler için liste halinde açıklanmaya devam ediliyor. 23 Şubat tarihine kadar itiraz sürecinin gerçekleştirileceği taşeron kadro listesi, başvuruda bulunulan kurumların internet siteleri üzerinden görüntülenebiliyor.

Bakanlıklar ve belediyeler, taşeron kadro başvuru sonuç listesini duyurmaya devam ediyor. 3-22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak sınavın ardından 23-26 Mart 2018 tarihleri arasında sınav kuruluna itirazlar yapılabilecek. Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan alma şartı aranacak. Yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak hazırlanacaktır. Bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Bu sınav bir KPSS olmayacak. İŞKUR yapacak” dedi. Sonrasında ise açıklamasına şöyle devam etti ; “toplum vicdanını da düşünerek böyle bir karar aldık. Geçiş yapmak isteyen işçi kardeşlerimizin başvurularını alacağız, bu başvurular incelenecek, inceledikten sonra da ilan edilecek. Bununla ilgili biliyorsunuz kamuda şu anda işçi olarak girişte İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor, bir sınav şekli var, ama bu sınav şekli böyle çok kuralları ağır bir sınav değil. Ama bu kadar KPSS’yle herkesin girdiği bir memuriyet ya da kamuda çalışma imkanı varken toplum vicdanını da düşünerekten böyle bir ara mekanizma koyacağız, bu sınavdan sonra da herkesin geçişini sağlamış olacağız” diye konuştu. Sınavın yapılan işle ilgili olacağını belirten Sarıeoğlu, “Sınav, şu anda kamuda kadrolu işçilikle ilgili uygulanan bir prosedür” dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor