Finans

anasayfa Finans KOSGEB HİBE KREDİSİ ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

KOSGEB HİBE KREDİSİ ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

25 Aralık 2018, Salı 20:14 / Son Güncelleme : 25 Aralık 2018, Salı 20:14
KOSGEB HİBE KREDİSİ ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Hibe kredi başvuruları her geçen gün artmaktadır. Bir çok girişimci kendi işini kurmak istemekte ve bu yönde destek almak için KOSGEB'e başvurmaktadır. KOSGEB hibe kredisi almak isteyen kişi sayısı arttıkça Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Proramlarına katılımda artmaktadır. Kredi için başvuran herkesin başvuruları onaylanmamaktadır.

    KOSGEB hibe kredisi almak bazı koşullartı yerine getirdikten sonra mümkündür. Bir takım başvuru şartleri vardır ve bu şartları yerine getirmek kolay değildir. Girişimcilere yönelik destek amaçlı verilen KOSGEB hibe kredi, geri ödemesiz 50 Bin TL, geri ödemeli 100 Bin TL olmak üzere iki şekilde verilmektedir. KOSGEB'in sağladığı destek kredilerinde faiz uygulanmamaktadır. 

    KOSGEB hibe krediden yararlanmak için koşulların sağlanması zaman alabilir. Öncelikle KOSGEB Müdürlüğünün düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılmak ve başarılı olup sertifika sahibi olmak gerekmektedir. Eğitim programına katılmadan önce başvuru tarihleri bilinmelidir. Kontenjan sorunu olduğu için başvurularda erken davranmak gerekir. Sertifika sahibi olduktan sonra sermaye biriktirmek ve işletme için gerekli olan araç gereçlerin de temin edilmesi gerekir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor