Güncel

anasayfa Güncel Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? YSK Seçmen Sorgulama

Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? YSK Seçmen Sorgulama

11 Mayıs 2018, Cuma 10:37 / Son Güncelleme : 11 Mayıs 2018, Cuma 10:37
Seçmen Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? YSK Seçmen Sorgulama
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçim öncesi gözler YSK’da. YSK’da seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır? Adres değişikliği için son gün ne zaman? Yurt dışında nasıl oy kullanacaksınız? Sorularınızın cevabı haberimizde!

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan seçim önceki seçimlere benzemeyecek. Hem cumhurbaşkanı hem milletvekillerinin seçileceği oylamada önce cumhurbaşkanlığı oyları, ardından da milletvekili oyları sayılacak. Oy sayma işlemlerinin 25 Haziran sabahına kadar süreceği tahmin ediliyor.

Seçmen kağıdı, vatandaşa posta yoluyla ya da mahalle muhtarlıklarından iletiliyordu ancak kimi zaman seçmen kağıdınızın elinize ulaşmayabilir. Bu durumda nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için yapmanız gereken tek şey https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp internet adresine girerek, yönlendirmeleri takip etmek.

Son gün 12 Mayıs!

Adres değişikliği yapmış olan seçmenler, yeni adreslerinde adlarına düzenlenmiş kontrat ya da fatura ile bulundukları ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek, adres beyanlarını yapabilecekler. Bu işlem için son tarih ise 12 Mayıs.

Yurt dışında yaşayan Türkiye vatandaşları, bulundukları ülkedeki Türkiye Konsolosluklarına giderek, kimlikleri ile oy kullanabilirler. Yurt dışı oylarının 24 Haziran’dan önce kullanılacağını da belirtmek isteriz.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor