Güncel

anasayfa Güncel İETT’den Ramazan Hattı uygulaması bugünden itibaren başlıyor! İşte o toplu taşıma hatları…

İETT’den Ramazan Hattı uygulaması bugünden itibaren başlıyor! İşte o toplu taşıma hatları…

16 Mayıs 2018, Çarşamba 10:22 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2018, Çarşamba 10:22
İETT’den Ramazan Hattı uygulaması bugünden itibaren başlıyor! İşte o toplu taşıma hatları…
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz senelerde yürüttüğü Ramazan Hattı uygulamasına bu yıl da devam ediyor.

Ramazan Ayı’nın gelmesiyle, İETT, İstanbul’da yaşayan vatandaşlarım rahat ve kolay ulaşım sağlaması için bu aya özel toplu taşıma hattı planında değişikliğe gitti. Ramazan Ayı’nda maneviyatı bulunan yerlere rahat ulaşım sağlamak amacıyla düzenlenen Ramazan Hattı uygulaması vatandaşın hizmetine sunuldu.

İşte Ramazan Hattı güzergah ve araçları:

Eyüpsultan- Beyazıt (R3 hattı) ramazan hattının güzergahı bu yıl da değişmedi. Güzergah, Eyüp Sultan, Düğmeciler, Nişanca, Eyüp Bulvarı, Demirkapı, Şehitlik, Edirnekapı Surdışı, Edirnekapı, Acıçeşme, Karagümrük, Atikali, Yavuzselim, Balipaşa, Hasan Halife Mahallesi, İskenderpaşa, Aksaray, Ordu Caddesi, Laleli ve Beyazıt'tan oluşuyor.

KUTSAL MEKANLARA KOLAY ULAŞIM

Eyüpsultan-Beyazıt hattı sayesinde vatandaşlar tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri ziyaret etme fırsatı bulacak. Ramazan ayına özel Beyazıt-Eyüp Sultan arasında hizmet verecek ramazan hattı iş günleri ve hafta sonu 3 otobüsle 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Eyüpsultan-Beyazıt, ramazan hattına ilaveten bu yıl ramazan ayında Yenikapı Etkinlik Alanı'ndan-Yenikapı Marmaray Metrobüs İstasyona R5 hattı 17.00 ile 01.45 saatleri arasında ring olarak, R1 Uzunçayır - Maltepe Sahil Parkı hattı ile 18.45 ile 02.55 arasında karşılıklı seferler yapacak. Ayrıca R2 Yenikapı Marmaray-Cevizlibağ hattı 18.30-01.45 arasında, R6 Tepeüstü-Maltepe Sahil hattı ise 18.00-02.40 arasında hizmet verecek.

Ramazan ayında yolcuların yararlanması için başka ek seferler de konuldu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor