Güncel

anasayfa Güncel Mavi Balina’nın beyni yakalandı

Mavi Balina’nın beyni yakalandı

21 Haziran 2018, Perşembe 6:12 / Son Güncelleme : 21 Haziran 2018, Perşembe 6:12
Mavi Balina’nın beyni yakalandı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

2015 yılında Rusya’da ortaya çıkan ve dünya genelinde 130 gencin intihar etmesine neden olan Mavi Balina oyununun kurucusunun işbirlikçisi Nikita Nearonov isimli genç yakalandı.

Mavi Balina’nın kurucusu 22 yaşındaki Philipp Budeikin, geçen yıl yakalanarak, 16 çocuğun intiharına sebep olmaktan yargılanmış ve üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Budeikin’in hapiste olmasına olmasına rağmen oyun can almaya devam etti.

Habertürk'ün haberine göre; mesajların arkasındaki ismin bir başka yönetici olan Iya Sidorov'un tutuklanmasına rağmen mesajlar kesilmeyince polis, talimatları gönderen 22 yaşındaki yazılımcı Nikita Nearonov'u yakaladı.

Nearonov'un 10 çocuğun intiharında rol oynadığı ve 40 kişilik bir grupla da oyun üzerine toplantılar yaptığı öğrenildi. Oldukça zeki bir genç olduğuna dikkat çeken polis, Nearonov'un iyi bir aileden geldiğini ve Moskova'da finansal uzman olarak hayli yüksek maaşlı bir işi olduğunu kaydetti. Yine polise göre Nearonov, Whatsapp veya Facebook'un aksine Rus sosyal medya platformu VK ve Telegram'ı çocuklara ulaşmak için kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor