Güncel

anasayfa Güncel BEKLENEN HABER GELDİ! SEBZE VE MEYVE FİYATLARINA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILACAK!

BEKLENEN HABER GELDİ! SEBZE VE MEYVE FİYATLARINA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILACAK!

17 Nisan 2019, Çarşamba 17:52 / Son Güncelleme : 17 Nisan 2019, Çarşamba 17:52
BEKLENEN HABER GELDİ! SEBZE VE MEYVE FİYATLARINA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILACAK!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Vatandaşların şikayet ettiği ve uzun zamandır beklediği haber sonunda geldi. Meyve ve sebze fiyatlarına yarı yarıya ( yüzde 50 ) indirim yapılacak. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Sebze ve meyve fiyatlarında yüzde 50 oranında bir düşüş olacak" dedi ve açıklamasına devam etti.

Vatandaşların uzun zamandır beklediği haber sonunda geldi. Pahalı bulunan meyve ve sebze fiyatlarına %50 (yarı yarıya) indirim yapılacağı dile getirildi. Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, şu şekilde açıklamada bulundu;

"SEBZE VE MEYVE FİYATLARINDA YÜZDE 50 ORANINDA DÜŞÜŞ OLACAK"

"Biz de elimizi taşın altına koyacağız. Vatandaşın daha kaliteli, daha kısa zamanda evine en yakın noktada ihtiyacını almasının sağlanması için birlikte çalışacağız" dedi. Vatandaşın uygun fiyata ne zaman alışveriş yapacağı konusunda da bilgi paylaşan TESK Başkanı Palandöken, TBMM'nin açılacağı günü işaret etti. TBMM'nin ilk gündem maddesini fiyatlarda istikrarı sağlayacak formüllerin oluşturacağını belirten Palandöken, "Vatandaşlarımız hiç tedirgin olmasın. Bundan sonra zaten mevsimsel bir düzelme olacak. Fiyat istikrarı kendiliğinden zaten gelmiş olacak. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da müjdeleriyle birlikte piyasaları regüle etti. Benim tahminim 15-20 gün sonra bu hareketlilik başlayacak. Dolayısıyla piyasalar rahatlayacak. Sebze ve meyve fiyatlarında yüzde 50 oranında bir düşüş olacak"

"TEDİRGİNLİĞE GEREK YOK"

Seraların yıkılması ve doğal afetlerin fiyat artışına sebep olmasını vurgulayan Palandöken, "Tabi fırsatçılar da bu sırada görevdeydi. Her ne kadar hükümet bu konuda halka destek olsa da üretilecek ürünün yetişmemesi nedeniyle arz-talep dengesinde değişim oldu. Süratle önümüzdeki haftalarda fiyatlarda gerileme olacak. Süreç böyle devam etmeyecek. Herkes emin olsun ve tedirgin olmasın. Fiyatlar ciddi oranda düşecek. Önümüz Ramazan. Özellikle belirtmek istiyorum, her Ramazan öncesi et başta üzere gıda fiyatlarının yükseleceği yönünde söylentiler çıkıyor. Böyle bir şey olmayacak. Piyasada et bol. Tedirginliğe gerek yok" diyen Bendevi Palandöken sözlerini burada noktaladı.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor