Güncel

anasayfa Güncel TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDA 150 MİLYON EUROLUK ANLAŞMA!

TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDA 150 MİLYON EUROLUK ANLAŞMA!

18 Nisan 2019, Perşembe 18:16 / Son Güncelleme : 18 Nisan 2019, Perşembe 18:16
TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDA 150 MİLYON EUROLUK ANLAŞMA!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye ile Fransa 150 milyon euroluk anlaşmaya imza attı. Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile Fransa Ormancılık Kurumu, (ONFİ) ormancılık sektöründe kullanmak amacıyla 150 milyon euroluk kredi anlaşmasına imza attı.

Türkiye ile Fransa ormancılık sektöründe kullanmak için 150 milyon euroluk kredi anlaşmasına imza attı. Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür, 2012'den beri taraflar arasında benzer anlaşmaların yapıldığını ve son anlaşmanın "4. dönem kredi anlaşması" olduğunu dile getirdi. Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) olarak "5 Bin Köye 5 Bin Orman Projesi" kapsamında yürütülen erozyonla mücadele ve ağaçlandırma çalışmalarına Fransa Kalkınma Ajansı ve Fransa Ormancılık Kurumu ( ONFİ ) tarafından 7 yıldır da belli bir ölçüde desteğin verildiğini ifade eden Özgür şu şekilde açıklamada bulundu;

"2 YIL BOYUNCA ÇALIŞMALAR YAPILACAK"

"ONFİ ile yaptığımız anlaşma kapsamında 2 yıl boyunca ağaçlandırma, ormanların rehabilitesi ve erozyon kontrolü alanlarında çalışmalar yapılacak. Bu anlaşma bizim düzenli olarak yaptığımız çalışmalara katkı sağlayacak. Ayrıca OGM, büyük çoğunluğu gelişmekte olan 40 ülkeyle ormancılık konularında ikili iş birliği anlaşması imzalamış, yine 30 ülkeye teknik destek ve kapasite geliştirme konusunda yardımda bulunmuştur."

ONFİ GENEL MÜDÜRÜ PİERRE EMMANUEL LECLERCQ AÇIKLAMADA BULUNDU!

ONFİ Genel Müdürü Pierre Emmanuel Leclercq, "Çalışma yöntemlerimizi, tekniklerimizi ve uygulamalarımızı karşılaştırmalıyız. Çünkü orman sahaları gelecekte, şu anda oldukları gibi olmayacak. Türkiye ile 2012 yılında ormancılık faaliyetleri alanında pek çok çalışma yaptık. Bu süre zarfında orman yangınlarıyla mücadele anlamında önemli projeleri hayata geçirdik. Yeni iş birliği anlaşmasının daha kapsamlı hedefleri var. Anlaşmada, aralarında çığ riski, orman zararlıları ve yangınla mücadele, yeni ormancılık vizyonları ve ekoturizm çalışmalarının da bulunduğu 12 başlık yer alıyor." dedi.

 

 

 

 

BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMADA BULUNDU ! "KARARIN HAYIR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM"
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor