Gündem

anasayfa Gündem İETT'den açklama geldi.

İETT'den açklama geldi.

08 Mart 2018, Perşembe 14:35 / Son Güncelleme : 08 Mart 2018, Perşembe 14:35
İETT'den açklama geldi.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İETT'den 'Taşımacılığı Durdurma' eylemine açıklama geldi.

İETT, özel otobüs işletmecilerinin İBB'den aldıkları 28 bin lira taşıma bedelinin maliyetini karşılayamadığını gerekçe göstererek 7 Mart 2018 cuma günü için yapacakları taşımacılığı durdurma planına ilişkin açıklamada bulundu. İETT İstanbulluların ulaşımda mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alındığını, ek seferlerin planlandığını belirtti. 

İstanbul Otobüs AŞ bünyesinde çalışan bazı özel otobüs işletmecilerinin 07.03.2018 cuma günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yaparak taşımacılığı durdurma planına ilişkin basın açıklaması yapmışlardı. 

İETT'nin yaptığı açıklamada "Taşımacılar, taşımacılık faaliyetini sözleşme ve mevzuat hükümlerine göre yerine getirmekle yükümlüdürler. Söz konusu taşımacıların yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmadığı gibi yapılması planlanan eylem, sözleşmenin “Toplu olarak direniş yaparak taşımacılığı durdurmak, otobüsle gösteri yapmak, kamu düzenini ve otoritesini sarsacak vb. eylemlerde bulunmak” hükmü kapsamında değerlendirilecektir. Bununla birlikte toplu taşımacılık hizmetinin aksamaması için gerekli önlemler alınıp, ihtiyaç duyulan hatlara ek seferler planlanmıştır. Eylem olması halinde İstanbullular toplu ulaşımda sorun yaşamayacaktır."

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor