Gündem

anasayfa Gündem Binali Yıldırım kötü yorumlara tepki gösterdi

Binali Yıldırım kötü yorumlara tepki gösterdi

14 Mart 2018, Çarşamba 16:01 / Son Güncelleme : 14 Mart 2018, Çarşamba 16:01
Binali Yıldırım kötü yorumlara tepki gösterdi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Binali Yıldırım kötü yorumlara tepki gösterdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım özellikle sosyal medya üzerinden İran'da düşen, 11 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili paylaşılan iğrenç yorumlara tepkisini gösterdi.

Binali Yıldırım:

"Kötülükler insanın özünden, yaratılış gayesinden uzaklaşması sonucunda ortaya çıkıyor. Bugün dünyada kötülüğün hüküm sürdüğü her yerde bu gerçeği görüyoruz. Görünen sebep ne olursa olsun, aslında dünyadaki bütün mücadeleler iyilikle kötülük arasındadır. Allah bizleri istikametini kaybedenlerden ve insanlığına yabancılaşanlardan eylemesin. İyi insanların sevgisi ve merhameti olmasa ne bu toplum nede insanlık ayakta durabilir. Dünya, iyilerin hürmetine ayaktadır. Ancak, bugün iyilerin sesini bastıran bir anlayış gittikçe dünyada hakim oluyor.Birisinin başına gelen kötü bir olaya sevinmek insanlıktan nasibini almamaktır."

 "Değil bir insanın, bir canlının ölümüne bile sevinmek ilkel kalmış ruhun tezahürüdür. Böyle bir davranışın bizim inancımızda yeri yoktur. Peygamberimiz, ‘kardeşinin uğradığı felaketi sevinçle karşılama, Allah onu rahmetiyle o felaketten kurtarır da seni de derde uğratır’ diye buyuruyor. Yüreği burkulan ailelere sabır ve başsağlığı dilemeyi bile beceremeyenler hiç değilse susmalıdır” şeklinde konuştu.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor