Gündem

anasayfa Gündem Avrupa'dan yabancı savaşçıların geldiğini biliyoruz

Avrupa'dan yabancı savaşçıların geldiğini biliyoruz

15 Mart 2018, Perşembe 10:34 / Son Güncelleme : 15 Mart 2018, Perşembe 10:34
Avrupa'dan yabancı savaşçıların geldiğini biliyoruz
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Avrupa'dan yabancı savaşçıların geldiğini biliyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Afrin'in yüzde 70'inin güvenliğinin sağlandığını açıkladı. Harekat sırasında sivillere zarar gelmemesi amacıyla hassas bir süreç olduğunu, güvence altına alınan yerlere yeni sızmaların olmaması için de uğraşıldığını aktardı.

 

İbrahim Kalın:

''Afrin'i yeni bir Kandil yapmak istiyorlardı. Zeytin Dalı Harekatı ile bu, bertaraf edildi. Çok kısa bir zaman içerisinde Afrin merkezinin de teröristlerden tamamen temizlenmesini öngörüyoruz önümüzdeki günlerde. Şu an itibarıyla Afrin'in coğrafi konum olarak yüzde 70'inin güvenliği sağlanmış durumda."

İbrahim Kalın, DEAŞ'a karşı mücadele adı altında Avrupa'dan birçok yabancı savaşçının geldiğini de bildiklerini belirtti. Amerikalıların, ağırlıklı olarak Avrupalıların bulunduğunu, bunların daha çok PKK terör örgütünün son yıllarda özellikle Avrupa'daki yapılanmasının ortaya çıkardığı bir sonuç olduğunu belirtti.

Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasının ardından PKK'nın Türkiye'de, Suriye'de ve başka ülkelerde insanları sokaklara dökmeye çalıştığını ancak hiçbir başarı elde edemediğini belirten İbrahim Kalın, "Kimse sokaklara çıkmadı, ne Türkiye'de, ne Suriye'de, ne de başka bir yerde. Bunu Avrupa'da deniyorlar, Avrupa'da da çok büyük  eylemler yapamadılar." şeklinde ifadelere yer verdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor