Gündem

anasayfa Gündem 'Çiftlik Bank' kurucusu Mehmet Aydın'ın eşinin ifadesi

'Çiftlik Bank' kurucusu Mehmet Aydın'ın eşinin ifadesi

15 Mart 2018, Perşembe 14:11 / Son Güncelleme : 15 Mart 2018, Perşembe 14:11
'Çiftlik Bank' kurucusu Mehmet Aydın'ın eşinin ifadesi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

'Çiftlik Bank' kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi herşeyi anlattı

Çiftlikbank isimli oyunun kurucusu olan Mehmet Aydın binlerce kişiyi dolandırarak kayıplara karıştı. Eşi Sıla Aydın soruşturmada bildiklerini anlattı.

Sıla Aydın'ın ifadeleri şu şekilde;

"Benim Mehmet'i tanıdığım dönemde maddi durumu çok iyi değildi. 2016 yılının Ağustos ayında Mehmet'ten duyduğum kadarıyla yazılım programcısı bir arkadaşına Çiftlik Bank'ı kurdurduğunu biliyorum. Mehmet'in bana anlattığına göre oyun kurulduğu andan itibaren  yatırım yapmaya başlamışlar. İlk yatırımı 16 yaşında biri 4 bin TL ile yapmış. O dönemde paralar Mehmet'in şahsi hesabına yatıyordu."

"Daha sonra beklemediği bir şekilde yatırımlar yapılmaya başlandı. Günlük 20 bin, 30 bin TL arası paralar geliyordu. Oyun ilk kurulduğunda da oyuncuların sanal olarak aldıkları hayvanların gerçekten alınıp çiftlikte değerlendirilerek kar payı verileceği taahhüt ediliyordu. Ancak ortada bir çiftlik bile yoktu. İlk zamanlarda Mehmet kazandığı paraları günü birlik yiyordu. Hayvan almak gibi bir amacı da yoktu."

"Daha sonra Bursa'da ofis olarak bir yer kiraladı. Bursa'nın köylerinden fason olarak sucuk, bal, peynir ve tereyağı yaptırıyordu. Bunları Çiftlik Bank üretimi diyerek satıyordu. Oyunculara da bu arada para veriyordu. Ancak bu sistemde sonradan katılanın parasını eskiden katılana vermek şeklinde oluyordu. Sistem bu şekilde ilerliyordu."

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor