Gündem

anasayfa Gündem Hasan Celal Güzel hayata veda etti

Hasan Celal Güzel hayata veda etti

19 Mart 2018, Pazartesi 11:22 / Son Güncelleme : 19 Mart 2018, Pazartesi 11:22
Hasan Celal Güzel hayata veda etti
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel hayata veda etti

Hasan Celal Güzel; Başbakanlık Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığı, Başbakanlık Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Müsteşar Yardımcılığı, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı, DPT Genel Sekreterliği ve Müsteşar Vekilliği ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 24 Ocak 1980 ekonomik istikrar tedbirlerinin alınmasında önemli bir rol oynadı. 1983 yılında Türkiye'nin en genç başbakanlık müsteşarı oldu.

1986 yılında Anavatan Partisi'nden Gaziantep Milletvekili seçildi ve Turgut Özal hükümetinde devlet bakanı ve hükümet sözcüsü olarak görev aldı. 1987 yılı genel seçimlerinde yeniden milletvekili seçilerek Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptı.

 Denizli'de özel bir hastanede tedavi gören eski bakanlardan Güzel, akciğer enfeksiyonu ve bağırsak problemi nedeniyle Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.


Güzel'in oğlu Mustafa Veysi Güzel,  babasının Denizli'de sabah saatlerinde rahatsızlandığını ve kentteki özel bir hastanede ilk müdahalesinin yapıldığını söylemişti.

Güzel, 73 yaşında hayata veda etti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor