Gündem

anasayfa Gündem Erdoğan'dan rest

Erdoğan'dan rest

19 Mart 2018, Pazartesi 14:58 / Son Güncelleme : 19 Mart 2018, Pazartesi 14:58
Erdoğan'dan rest
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, HSK Kura Töreni'nde AB ile ilgili açıklaması

 Geçtiğimiz günlerde AB, Mülteci Anlaşması sebebiyle Türkiye’ye taahhüt ettiği 3 milyar euro’luk ödemeyi onayladığını belirtmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili bugün HSK Kura Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Bize verilen sözler tutulmamıştır. Serbest dolaşım hakkı dendi, tutulmadı. 3 milyar avro + 3 milyar avro destek verileceği söylendi ancak şu anda kasamıza giren para 850 milyon avrodur. Proje diyerek araya kurumlar sokarak vaat ettikleri paranın kullanımını zorlaştırıyor, yokuşa sürüyorlar. Buyur gel kampları, çadır kentlerimizi gez. Oralarda okuldu, sağlıktı verilen hizmetleri gör neler yaptığımızı gör. Vereceksen bu parayı ver. Bu milletin gururu var. Bizim gururumuzla oynayamazsınız. Bunlar böyle alışmışlar, kapılarında süründüreceklerini sanıyorlar. Ama Türk milleti böyle bir millet değildir.

Şimdi ikinci 3 milyon avroyu konuşuyorlar. Biz daha birinciyi alamadık ki. Pazartesi günü Varna’da bunlarla bir araya geleceğiz. Videoları önlerine koyacağım. Verecekseniz verin, vermeyecekseniz, kusura bakmayın veremeyeceğiz deyin. Biz de adeta bir umut kapısında bekler durumda gelmeyelim. Paranın da üzerine yatacaklarsa kendileri bilirler.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda Obama ile konuştum. Bu harekatı yaptık, siz bizim stratejik ortağımızsınız dedikleri halde bizim kendilerinden talep ettiğimiz silahları vermedikleri gibi oyaladılar. Baktık ki olmuyor, biz kendimiz Fırat Kalkanı harekatını yaptık. O bölgenin 140 bin insanı şimdi oraya döndü ve oranın güvenliğini de biz sağlıyoruz."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor