Gündem

anasayfa Gündem CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÖNCEKİ SEÇİMLERDE NE OLDUYSA O OLACAK

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÖNCEKİ SEÇİMLERDE NE OLDUYSA O OLACAK

11 Mayıs 2018, Cuma 13:54 / Son Güncelleme : 11 Mayıs 2018, Cuma 13:54
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÖNCEKİ SEÇİMLERDE NE OLDUYSA O OLACAK
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

TOBB’da konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri hakkında, “Bu seçimde ne mi olacak? Bundan önceki 12 seçim ve halk oylamasında ne olduysa o alacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdaki dalgalanmalarla ilgili, "Bizi ne kur spekülatörleri ne faiz lobisi ne de derecelendirme kuruluşu maskesi altında gizlenen Türkiye düşmanları ilgilendirmez, bunlar bizi bağlamaz." açıklamasında bulundu.

“Ekonomi nazik bir alan”

Ekonomi konusunda spekülasyon yaratılmaya çalışıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi nazik bir alan. Biz söylentilere, dedikodulara, yalanlara, çarpıtmalara, çok açık olan ekonomiye ne derece titizlikle yaklaşıyorsak birileri de inatla ve ısrarla o derece hoyrat şekilde bunun üzerine çullanıyor. Son günlerde yine böyle bir hoyratlıkla karşı karşıyayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar bizi küçük dalgalarda boğmaya çalıştı, biz hep birlikte ülkemizi güvenli limanlara taşıdık. Onlar bizi üretimimizle, ihracatımızla, istihdamımızla sıkıştırmaya çalıştı, biz hep birlikte yeni yollar, yeni yöntemler geliştirerek çıkış yolları bulduk. Yeri geldi kefen paramızı dahi sermayemize eklemek zorunda kaldık ama namerde fırsat vermedik." ifadelerini kullandı.  

24 Haziran’da ne olacak?

24 Haziran’a az bir süre kalmışken seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu seçimde ne mi olacak? Bundan önceki 12 seçim ve halk oylamasında ne olduysa o alacak." şeklinde konuştu.  

Ekonomide istikrarın süreceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamamen küresel ekonomide yaşanan dalgalanmaların yansıması olan gelişmeleri sanki felaket habercisi gibi takdim eden bazı çevreler, sizleri ve milletimizi huzursuz etmek için var güçleriyle çalışıyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, derecelendirme kuruluşu S&P'nin kararına ilişkin, "O kredi derecelendirme kuruluşunun da şu an mensubu değiliz. Dolayısıyla bizimle ilgili herhangi bir not verme yetkin yok. Sen hangi öğrencilerin hocasıysan onların notunu ver, bize veremezsin." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyüme rakamlarıyla ilgili şu açıklamada bulundu:

"İnşallah bu sene de ilk çeyrekte gelecek olan, şu andaki görünen o, geçen yılın ortalamasına yakın bir şey bizim tahminimiz, onu bekliyoruz. Bu bir şeyi gösteriyor, Türkiye artık kabına inşallah sığmayacak. Seçime gidiyoruz, seçime gittiğimiz halde inşallah kabına sığmayacak."

“Ağlaya ağlaya gittiler…”

İYİ Parti’ye katılan 15 milletvekilinin CHP'ye dönmesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ağlaya ağlaya gittiler, ondan sonra güle oynaya geldiler. Garip şeyler oluyor Türkiye'de." dedi.

'Bu faiz belasıyla mücadeleden zaferle çıkacağımı söyleyeyim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "24 Haziran'da milletim tekrar inşallah 'yola devam' dediği anda bu faiz belasıyla mücadeleden zaferle çıkacağımı söyleyeyim." diye konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor