Gündem

anasayfa Gündem Fuhuş çetesi çökertildi! Hamile kadına bile…

Fuhuş çetesi çökertildi! Hamile kadına bile…

12 Mayıs 2018, Cumartesi 11:33 / Son Güncelleme : 12 Mayıs 2018, Cumartesi 11:33
Fuhuş çetesi çökertildi! Hamile kadına bile…
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yabancı uyruklu bir kadının, “Beni fuhuşa zorluyorlar. Senet imzalatıp, pasaportuma el koydular. Beni kurtarın” ihbarı üzerine harekete geçen  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler fuhuş çetesine operasyon düzenledi.

15 gün süren teknik ve fiziki takibin ardından Ahlak ve Kumar Büro Amirliğine bağlı ekipler, çetenin liderinin Pendik’te kadın kuaförlüğü yapan Zehra D.S. olduğunu belirledi. Çete elemanlarının kimlikleri ve adreslerine ulaşılmasının ardından operasyon başlatıldı.

11 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN

9 Mayıs 2018 günü Ahlak ve Kumar Büro Amirliğine bağlı ekipleri tarafından Pendik, Kartal,  Ataşehir ilçelerinde belirlenen 11 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda çete üyesi olduğu belirlenen 3’ü kadın 9 kişi gözaltına alındı. Çete lideri Zehra D.S.'nin dükkanında yapılan baskında aramada çetenin müşteri listesi ve fuhuşa zorlanan kadınların isimlerine ulaşıldı. Gözaltına alınan zanlıların fuhuş, hırsızlık, tehdit gibi suçlardan polise geliş kayıtlarının bulunduğu bildirildi.

FUHUŞ EVLERİNE KAMERALI KORUMA

Çetenin, kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları dairelerin kontrolünü kameralarla yaptığı tespit edildi. Evlerin 24 saat çete üyeleri tarafından izlendiği bildirilirken, evlerde yapılan aramalarda 26 adet cep telefonu, bir tüfek ile 35 adet mermi, 5 adet pasaport, tablet bilgisayarlar ve hafıza kartları ele geçirildi.

KURTARILAN KADINLARDAN BİRİ HAMİLE

Yapılan baskınlar sırasında fuhuş yapmaya zorlanan 15 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Kurtarılan kadınlar çete üyelerinden şikayetçi oldu. Kadınlardan birinin hamile olduğu halde fuhuş yapmaya devam etmesi zorlandığı belirtildi.

İŞ BULMA VAADİYLE KANDIRIYORLAR

Çetenin, kadınları, yurt dışındaki bağlantılarını kullanarak, iş bulma vaadi ile Türkiye’ye getirtip, pasaportlarına el koyup, senet imzalatarak fuhuş yapmaya zorladığı öğrenildi.

Kadınların fuhuş yapmaya gönderilmeden önce çete liderinin kuaföründe hazırlandıkları bildirildi.

FUHUŞ ÇETESİ LİDERİNDEN CUMA MESAJI

Çete lideri Zehra D.S.’nin her Cuma kayıtlı müşterilere dini içerikli mesaj göndererek iletişimi devam ettirdiği ortaya çıktı.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor