Gündem

anasayfa Gündem 28 Şubat’ın sembol isimlerinden Salih Mirzabeyoğlu hayatını yitirdi

28 Şubat’ın sembol isimlerinden Salih Mirzabeyoğlu hayatını yitirdi

16 Mayıs 2018, Çarşamba 12:21 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2018, Çarşamba 12:21
28 Şubat’ın sembol isimlerinden Salih Mirzabeyoğlu hayatını yitirdi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Geçirdiği beyin kanamasının ardından Yalova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve daha sonra İstanbul'daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledilmesinin ardından geçtiğimiz hafta beyin ölümü gerçekleşen kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” adı ile bilinen Salih İzzet Erdiş, 68 yaşında hayatını kaybetti.

 

Salih Mirzabeyoğlu’nun, yaşam destek ünitesine bağlı süren organ fonksiyonları da durdu.

28 ŞUBAT'IN SEMBOL İSMİYDİ

28 Şubat sürecinde görülen İBDA/C davasından hüküm giyen, talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, Salih Mirzabeyoğlu yargılandığı davada, “her türlü kuşkudan uzak, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği” kararı ile beraat etmişti.

68 YILLIK ÖMRE 60 KİTAP!

Mirzabeyoğlu’nun, ilk yazıları lise yıllarında Babıali'de Sabah gazetesinde yayınlandı. Siyaset, sanat, felsefe, hukuk, etimoloji, mitoloji, edebiyat, matematik, fizik ve iktisat gibi çok geniş bir sahada eserler kaleme alan 68 yıllık ömrüne yaklaşık 60 kitap sığdırdı.

İngilizce ve Arapça'ya tercüme edilen Mirzabeyoğlu'nun eserleri, Latin Amerika'dan Afrika'ya, Mısır'dan Tunus'a, Kuveyt'ten Filistin'e ve Türkistan'a kadar geniş bir coğrafyada takip ediliyor. Özellikle "Başyücelik Devleti" isimli eseri, önemli birçok devlet lideri tarafından bizzat tetkik edildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor