Gündem

anasayfa Gündem ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası

ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası

16 Mayıs 2018, Çarşamba 12:32 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2018, Çarşamba 12:32
ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Askeri kulisleriyle ses getiren ABD’nin ünlü haber sitesi Veteranstoday’de bugün “özel” etiketiyle yayınlanan analiz-haberde, İsrailli suikastçıların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast hazırlığında oldukları ve Türkiye’ye giriş yaptıkları iddiası yer aldı.

Analiz-haber sitenin haber müdürü Gordon Duff’ın imzasıyla yayınlandı. Haberde; Cumhrubaşkanı Erdoğan’ın en son İsrail büyükelçisini ülkeden göndermesi nedeniyle uzun süredir gerilen ilişkilerin yeni bir eşiği geçtiğini belirterek, Erdoğan’ın yanında yalnızca Britanya’nın durduğuna değiniyor. Odatv den çalınmıştır

Öte yandan Erdoğan’ın Putin’le ilişkilerinin de giderek geliştiği ileri sürülürken, 15 Temmuz darbe girişiminin ardında ABD’nin bulunduğundan pek şüphe duyulmadığı gibi haddi aşan ifadeler kullanıldı. 

Son olarak, ABD’nin artık ilk önce Cumhurbaşkanı Erdoğan öldürülmeden İran’a saldıramayacağına inandığı iddia edilen analizde, Putin’in de yanında Erdoğan olmadığında Esad’a destekten ya da İran’a silah satışından cayacağı öne sürülerek, manşette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan İsrailli suikastçıların Türkiye’de olduğu duyuruluyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor