Gündem

anasayfa Gündem Yavru köpeğin ölümüne neden olmuştu... İfadesi ortaya çıktı!

Yavru köpeğin ölümüne neden olmuştu... İfadesi ortaya çıktı!

21 Haziran 2018, Perşembe 6:02 / Son Güncelleme : 21 Haziran 2018, Perşembe 6:02
Yavru köpeğin ölümüne neden olmuştu... İfadesi ortaya çıktı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Sakarya’da dört bacağı ve patisi kesilerek ölümüne sebep olunan yavru köpeğin ölümü ile ilgili tutuklanarak cezaevine gönderilen greyder operatörünün ifadesine ulaşıldı.

Sapanca Belediyesi çalışanı olan 39 yaşındaki İlhan M., mahkemede verdiği ifadesinde, “Çalışma bölgesinde çukurları dolduruyordum. Üç -dört köpek gördüm. Ancak köpeklere zarar vermedim. Silindir kullanan iş arkadaşım ile kamyoncu arkadaş da vardı. Yol kenarındaki çukurları doldurup otları temizliyordum. Suçsuzum” dedi. İlhan M.’nin avukatı Handan Durdu, müvekkilini, “İş makinesinin olayı bir anda gerçekleştirdiğini düşünsek bile dört ayağı ve kuyruğunun kopması hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu olayın başka şahıslar tarafından vahşice kesilmek suretiyle meydana geldiğini düşünmekteyiz” sözleriyle savundu

VETERİNER “EZİLME SONUCU OLDU” DEDİ

Sapanca Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararında, köpeği muayene eden veteriner Onur Çakmak’ın “Hayvanın arka ayakları ve kuyruğu ezilmeden ötürü kopmuştur” şeklinde mütalaa verdiği belirtildi. Köpeklerin Nuray Ersoy ve Sevil Özyavuz tarafından beslendiği ve bu durumda sahipli oldukları sonucuna varan mahkeme, ‘mala zarar verme’ suçundan tutuklama kararı vererek, İlhan M.’yi cezaevine gönderdi.

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan Hayvanları Koruma Kanunu’na göre bir araçla sahipsiz hayvanı yaralayan veya sahipsiz hayvanı kasten yaralayan kişiye para cezası verilebileceğini belirterek şöyle devam etti: “İki kişinin hayvana yemek vermesi suretiyle sahipli hayvan denilerek adam tutuklanıyor. Ortada tutuklamayı gerektirecek bir suç yoktur. İnfiali bastırmak adına suçlu olduğu netleşmeden ceza vermek, bir insanı linç etmektir. Kanundaki sahipli-sahipsiz ayrımını bugüne kadar kaldırmayan ve vicdani yaptırımlar getirmeyen siyasetçilere karşı infial duyulması gerekiyor.”

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor