Gündem

anasayfa Gündem Kayıp Eylül’le ilgili kahreden gelişme!

Kayıp Eylül’le ilgili kahreden gelişme!

27 Haziran 2018, Çarşamba 13:54 / Son Güncelleme : 27 Haziran 2018, Çarşamba 13:54
Kayıp Eylül’le ilgili kahreden gelişme!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

22 Haziran’da Ankara Polatlı’da oynamak için çıktığı evlerinin önünden kaybolan ve bir daha haber alınamayan sekiz yaşındaki Eylül Yağlıkara’yı kaçırdığından şüphelenilen şahsın üzerinde bulunan kan lekesi Eylül’ün DNA’sı ile eşleşti. Şahsın evinin bahçesinde arama çalışması başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bazı basın yayın organlarında yer alan 4 kayıp çocuktan; Erzurum’dan kaybolan Seda Nur Çelik bulunmuş, Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan Eylül Yağlıkara olayı aydınlatılmıştır. Ağrı’da kaybolan Leyla Aydemir ve Konya’da kaybolan Y.Ş.’nin bulunması için İçişleri Bakanlığı’nca halihazırda arama faaliyetlerini sürdüren ekiplere takviye olarak jandarma ve emniyet birimlerinden 20 personel görevlendirilmiş olup, kayıp çocuklarla ilgili arama çalışmaları titizlikle devam etmektedir."

“Bize bilgi verilmedi”

Kayıp Eylül’ün babası İbrahim Yağlıkara İçişleri’nden yapılan açıklamayla ilgili, "Şu an bir bilgi yok. Haber gelse ilk önce bana gelir. Binbaşı bizzat 'Ben kendim bilgilendireceğim seni' dedi. Böyle bir şey yok şu an. Güzel bir haber bekliyoruz. Hayırlı bir haber olacak. İnşallah hepimiz birden güleceğiz" dedi. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, Eylül’ün kaybolduğu köye gelerek, Yağlıkara ailesi ile görüştü.

DNA'SI UYUŞTU

Eylül'ü kaçırdığından şüphelenilen şahsın üzerinde bulunan kan lekesi Eylül'ün ailesinden alınan DNA ve saç örnekleriyle bire bir uyuştuğu anlaşıldı. Şu sıralarda tutuklanan zanlının evinin önünde arama çalışmaları sürüyor.

5 GÜNDÜR ARANIYORDU

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili için memleketleri Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi’ne geldi. Burada Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçükleri Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak için evlerinden çıkmış bir daha haber alınamamıştı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor