Gündem

anasayfa Gündem Minik Leyla’nın ölümüyle ilgili 1 kişi gözaltında!

Minik Leyla’nın ölümüyle ilgili 1 kişi gözaltında!

03 Temmuz 2018, Salı 11:12 / Son Güncelleme : 03 Temmuz 2018, Salı 11:12
Minik Leyla’nın ölümüyle ilgili 1 kişi gözaltında!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Ağrı’da Bezirhane Köyü’nde kaybolan Leyla Aydemir’in cansız bedeni, 18 gün sonra kaybolduğu köyün iki kilometre uzağında bir dere yatağında bulundu. Leyla’nın kaçırıldığı, aç bırakılarak öldürüldüğü tespit edildi. Olayla ilgili bir kişinin gözaltında olduğu açıklandı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın, Leyla Aydemir’in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmadan paylaştığı bilgilere göre; Leyla 8-9 gün süre bir açlık sonucunda öldü, darp veya istismar emaresi ise bulunmuyor. Kaçırıldığı belirtilen Leyla’nın ölümüyle ilgili bir kişinin sorgusu ise devam ediyor.

Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın açıklamaları şöyle:

"Yapılan otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı ve bu ölüm hadisesinden bulunduğu güne kadar beklediği bir yerden ve dün bulunduğu tarihten 2-3 gün evvel o derede suyun içine bırakılmış olduğu yönünde otopsi raporunda tespitler mevcut.

Ölüm nedeni çocuğun 8 - 10 gün aç bırakılması nedeniyle, açlık nedeniyle ölmüş. Ve çocuğun cesedinde herhangi bir darp izi, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralanma söz konusu değil. Dün üzerinde görülen kırmızı izler, güneş yanığı olduğu tespit edildi. Çocukla ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi de yoktur.

Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Aile de buranın gelenekleri gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Cenaze kendilerine teslim edildi ve sabah erken saatlerde de aile ve köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler.

Başımız sağ olsun ve inşallah bu son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum."

"GÖZALTI VAR”

Gazetecilerin gözaltıyla ilgili sorusuna Vali Elban, 'Var, bazı ipuçlarımız da var. Çalışmalar devam ediyor, savcılık olayın üzerinde çok yoğun bir değerlendirmesi var.' yanıtını verdi.

LEYLA KAÇIRILMIŞ...

Gözaltı sayısıyla ilgili açıklama yapmayan Vali Elban, 'Kaçırılma mı, kayıp mı oldu' sorusuna ise 'Kaçırılma' yanıtını verdi.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı, Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin soruşturmayı sürdürüyor.  Bu çerçevede İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca olayla ilgisi olabilecek kişilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmalar sonucu Aydemir'in ölü bulunmasıyla ilgisi olabileceği değerlendirilen bir kişinin gözaltına alındığı ve sorgusunun sürdüğü belirtildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor