Gündem

anasayfa Gündem İstismarı mektup ortaya çıkardı

İstismarı mektup ortaya çıkardı

09 Temmuz 2018, Pazartesi 8:24 / Son Güncelleme : 09 Temmuz 2018, Pazartesi 8:24
İstismarı mektup ortaya çıkardı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kars’ta bir ortaokulun öğrencilerinin koridorda bulduğu defter yaprağı korkunç bir istismarı ortaya çıkardı. Notta tecavüze uğradığını yazan kişinin 12 yaşındaki S. olduğu ortaya çıktı. İstismar eden kişi ise S.’nin 28 yaşındaki amcası…

“Niye herkes bana kötü davranıyor? İnşallah hamile kalmam. Kalırsam ailem tarafından öldürülürüm. Ölmek istiyorum” cümlelerinin bulunduğu not, öğrenciler tarafından öğretmenlere ulaştırıldı. Öğretmenler, 12 yaşındaki S.’yi yanlarına çağırarak, notun ona ait olup-olmadığını sordu. S. notu kendisinin yazdığını itiraf ederek, notun 12 yaşındaki S.’ye ait olduğu anlaşıldı. Öğretmenlerinin çağırıp, “Sen mi yazdın” diye sorduğu S., “Aile içinde taciz ediliyorum. Annemin bilgisi yok. Bu durumu anneme söyleyemem. Kimseyle paylaşamıyorum. Duyulmasından korkuyorum. Canım tehdit altında” dedi. Okul yönetimi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Savcılığı bilgilendirerek harekete geçirdi.

AMCA DA İTİRAF ETTİ

S.’nin ifadesi Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nda alındı. Küçük kız kendisini istismar eden altı kişiden birinin amcası Vedat olduğunu belirtti.

Amcasının ilk olarak ilkokul dördüncü sınıfa giderken kendisine dokunduğunu anlatan S., “Amcam askerden gelmişti. Top almam için para vermişti. Top alıp ahıra giderken peşimden geldi. Bana tecavüzde bulundu” dedi. İstismarın bugüne kadar sürdüğünü söyleyen S., çok kez istismara uğradığını belirtti. S. diğer beş kişinin de aynı okulda okuyan çocuklar olduğunu belirtti. Köylüsü olan bu çocukların kömürlükte ve koyunları otlatırken, kendisine dokunduklarını anlatan S., eylemlerin bir kez yaşandığını söyledi.

İfadeler üzerine gözaltına alınan 28 yaşındaki amca Vedat, suçlamayı kabul etti ve istismarı şu iğrenç kelimelerle anlattı: “Dört, beş yıl kadar önce askerden döndükten sonra evimizde S. yanıma geldi. Uzun süredir askerde olmam nedeniyle cinsel arzularım vardı. Bir an gözüme hoş geldi. Cinsel ilişkiye girmedim. S. evimize gelip gittiği sırada bu eylemleri zaman zaman yaptım. Kendisi izin veriyordu.”

Nişanlı olduğunu belirten amca, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 6 Ocak’ta tutuklandı. Hakkında dava açılan Vedat, bu hafta Kars 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. S.’yi istismar eden çocuklar da yargılanacak.

ABLA DA İSTİSMAR KURBANI

S.’nin 15 yaşındaki ablası G.’nin de amca tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Abla, sosyal hizmet uzmanlarına verdiği ifadesinde, “Amcam para vererek, çeşitli yerlerime dokunuyordu” dedi. Ancak G., savcılıktaki ifadelerini değiştirdi. Sosyal hizmet uzmanı, ilk ifadesinin dikkate alınması gerektiğini belirtti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor