Gündem

anasayfa Gündem Son Dakika- İki Patlama Gerçekleşti

Son Dakika- İki Patlama Gerçekleşti

23 Temmuz 2018, Pazartesi 10:10 / Son Güncelleme : 23 Temmuz 2018, Pazartesi 10:10
Son Dakika- İki Patlama Gerçekleşti
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Irak'ın kuzeyindeki Başkentte en az iki kişi olduğu sanılan saldırganlar ateş açıp valilik binasına girdi. Polis ekipleri operasyona girişti. Saldırganlar camdan güvenlik güçlerine ateş açtı. Bazı valilik personelinin de rehin alındığı yönünde iddialar var. Son olarak Valilik binasından patlama sesleri geldi. Güvenlik kaynakları DAEŞ üyesi olan teröristlerin intihar yeleği giymiş olabileceğini düşünüyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'de bu sabah saatlerinde silah sesleri duyuldu.

En az iki saldırgan ateş açıp valilik binasına girdi. İçeride rehine olabileceğine dair söylemlerde yer alırken ilk bilgilere göre en az iki polis yaralandı. 

Polis ekipleri saldırganların yakalanması için operasyona girişti. Barzanilerin yayın organı Rudaw'ın muhabiri, polislerin binanın ilk katına girdiğini aktarıyor.

Saldırganlar binanın camından güvenlik güçlerine ateş açtı. Aynı zamanda Valilik binasından üst üste iki patlama sesi geldi. Güvenlik kaynakları saldırganların intihar yeleği giymiş olabileceği üstünde duruyor. 

Yerel basın ise en az 3 saldırgandan ikisinin öldürürldüğünü bildiriyor. Kalan saldırganların da rehinelerin yanında olduğu belirtiliyor. Rehinelerin akıbeti hakkında bir bilgi yer almıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor