Gündem

anasayfa Gündem Evrim'in Annesi Ve Babası Tutuklandı !

Evrim'in Annesi Ve Babası Tutuklandı !

24 Temmuz 2018, Salı 8:06 / Son Güncelleme : 24 Temmuz 2018, Salı 8:06
Evrim'in Annesi Ve Babası Tutuklandı !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Tokat'ın Tuhal içerisinde 10 Temmuz'da yayladan kaybolan Evrim Atış'ın (3,5) Adliyeye sevk edilen anne ve babası (Dilek ve Burhan Atış) çifti , sorgularının ardından çelişki ifadelerinden dolayı tutuklanırken, babaanne Satı Atış ise serbest kaldı.

Dilek Burhan Atış çiftinin 2çocuğundan en büyüğü olan Evrim Atış 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi.

Bölgede arama çalışmaları sürerken Evrim’in annesi Dilek Atış, baba Burhan Atış ve amcası Niyazi Atış, babaanne Sati Atış ve köy sakinlerinden Ali Hin önceki gün gözaltına alındı. Turhal İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadelerinin alınmasının ardından babaanne Satı Atış ve Ali Hin, ardından da dün akşam saatlerinde amca Niyazi Atış serbest bırakıldı.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen kayıp Evrim’in anne-babası Dilek ve Burhan Atış çifti, savunmalarının ardından tutuklanarak Çift, Zile Cezaevi'ne götürüldü.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor