Gündem

anasayfa Gündem Arılar Kurtuldu , Evi Kül Oldu

Arılar Kurtuldu , Evi Kül Oldu

24 Temmuz 2018, Salı 13:09 / Son Güncelleme : 24 Temmuz 2018, Salı 13:09
Arılar Kurtuldu , Evi Kül Oldu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Eskişehir'de teras katta yuvalanan arıları uzaklaştırmak için ateş yakan vatandaşın evi kül oldu.

Eskişehir'de arılar tarafından evi istilaya uğrayan vatandaşın , çözüm için başvurduğu yol evini kaybetmesine yol açtı.

Olay Emlak Mahallesi Anadolum Sokakta gerçekleşti. Selettin Keleş'in evini istila eden arılarla başı derde girdi. Teras katına yuvalanan arılar zamanla tüm apartmanı sardı. Keleş yaşadığı duruma çözüm ararken , bir televizyon kanalında arıları uzaklaştırmak için tütsüleme yöntemi kullanıldığını gördü ve uygulama için harekete geçti. 

Ardından ters katında duran sobaya odunları doldurarak yakmaya başladı. Sobadan gelen dumanların arıları uzaklaştıracağını düşünen Keleş içeri girdi. Daha sonrasında ise Sobadan ateş kıvılcımları yandaki karton ve kağıt parçalarına geldi. ve bir anda tüm ev yanmaya başladı. Bu anlar yaşanırken sokaktan geçen iki genç olayı gördü durumu Eskişehir itfaiyesine bildirdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangını yarım saat kadar uğraştıktan sonra söndürebildi çabalara rağmen ev kül olmaktan kurtulamadı.

Ayrıca Selettin Keleş, istilacı arıların kendisine verdiği zararları da anlatarak, "Arılar kolumu soktu, ağzımın içine bile girdi. Arıların ne zaman geldiğini bilmiyorum ben de daha yeni gördüm. Buraya devamlı çıkıyordum, ama hiç uğraşmıyordum. Orada karton kağıdı vardı, buralara öyle oturuyordum sonra aşağıya iniyordum. Sonra karton kutudan bir şey alacaktım oraya gitmemle bana saldırdılar. Kendimi kurtaramadım" şeklinde konuştu. 

Keleş, arıları uzaklaştırma yöntemini televizyonda izlediğini belirterek, "Haberlerde, 'Arılara tütsü verirseniz giderler' diye işittim televizyonda. Onu kafama koydum, geldim. Ben de bunlara göre arılara tütsü verirken onlar bana tütsü verdiler. Yangın yarım saat sürdü. Ama itfaiye çabuk geldi. Türkiye'den Allah razı olsun. 2 tane ambulans geldi, itfaiye geldi her şey geldi. Çok zarar var, bir daire tamamen yandı" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor