Gündem

anasayfa Gündem KARS'TA GÖZARDI EDİLEN İNSANLIK SUÇU

KARS'TA GÖZARDI EDİLEN İNSANLIK SUÇU

25 Temmuz 2018, Çarşamba 13:21 / Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 13:21
KARS'TA GÖZARDI EDİLEN İNSANLIK SUÇU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kars Belediyesi'ne ait hayvan barınağının son durumu görenleri hayrete düşürdü.Barınakta hayvanların halleri ve yaşadıkları alanın pis oluşu hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

Kars Belediyesi'ne ait hayvan barınağındaki son durumu gören hayvanseverler tepkisiz kalmadı.Cep telefonu ile barınağın görüntülerinin alarak, hayvanların birbirlerini açlıktan öldürdüklerini söyleyerek durumun ne kadar korkun olduğunu belirttiler.
Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yanında yıllar önce Belediye tarafından yapılan barınağın son durumu herkesin içini acıttı.Kaderine terkedilmiş durumda olan barınakta veteriner bulunmasına rağmen hayvanlar pislik içinde yaşıyor.Barınaktaki bu durumu yılardır düzeltmeye çalıştıklarını söyleselerde ancak belediyenin ilgilenmediğini söyleyen Karslı hayvanseverler, cep telefonlarıyla yaşanılanları kaydettiler.
Hayvanlar Açlıktan Birbirini Yiyor
Hayvanların durumlarını birbir anlatan Buğan, "Kars Veteriner Fakültesi'ndeki öğretim üyelerinin yardımları ile burada bazı ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Ama burası o kadar kötü bir halde ki; hiçbir şey yapamıyoruz. Almanya'dan bir arkadaşımız buraya güvenlik kamerası getirdi ve dört bir tarafına taktı ama buradaki görevlilere bunu çalıştırmıyor. Çünkü pislikleri ortaya çıkacak. Burada bazı hayvanlar ölüyor ya da kayboluyor. Hayvanlar açlıktan birbirlerini yemeye başladı.'' sözleriyle barınağın ne durumda olduğunun bilgiini verdi.
Belediyeden Açıklama: Hırçın Oldukları İçin Bakımı Zor
Kars Belediyesi'nin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre; Burada 500'ün üzerinde sokak köpeği bulunuyor. Bunların birçoğu hırçın olduğu için bakımları çok zor. Belediye Başkanımız önceki gün gelip burada inceleme yaptı. İhalesi tamamlandı. Buraya modern bir klink kurulması için pazartesi günü çalışmaları başlatıyoruz. Barınaklar onarılacak ve yerler parke taşla döşenecek. İklim şartları nedeniyle burada bazı sıkıntılar yaşanıyordu. Katkı sunmak isteyen hayvanseverlerin de yardımını bekliyoruz" denildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor