Gündem

anasayfa Gündem SAĞLAM PARMAĞA AMELİYAT

SAĞLAM PARMAĞA AMELİYAT

25 Temmuz 2018, Çarşamba 14:21 / Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 14:21
SAĞLAM PARMAĞA AMELİYAT
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yalova'da yaşayan Büşra Nergis kırık olan parmağı yerıne sağlam olan parmağının ameliyat edilmesi iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.Soruşturma kapsamında açığa alınan Dr. Özgür A.'nın avukatından açıklama geldi.

 

Yalova'da yaşaya Büşra Nergis sol ayak başparmağının yanındaki parmakta hissettiği ağrı nedeniyle, Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde tedavi gördü. Tedavi sonrası parmağının kırık olduğu tespit edilen Büşra Nergis,ameliyata alındı.Büşra Nergis'in iddiasına göre yanda sağlam olan başparmağına operasyon yapıldı ve sağlam parmağına 5 platin takıldı.Ardından şikayetçi olarak suç duyurusunda bulunan Nergis, il sağlık müdürlüğü tarafından  doktor açığa alındı.

DOKTORUN AVUKATINDAN YAZILI AÇIKLAMA

Dr. Özgür A.'nın avukatı bugün yazılı açıklama yaptı. Avukat Yakup Taşçı, müvekkiline iftira atıldığını ifade ettiği açıklamasında şöyle dedi: "Hasta, müvekkilime ilk geldiğinde, ayakkabı giymekte zorlandığını, ayak parmaklarının üst üste bindiğini, ayağın 1. parmağının 2. parmağı ittiğini, bu üst üste binme miktarının ayakkabı içinde daralmaya sebep olduğu şeklinde şikâyetler bildirmiştir. Hastanın ifade ettiği üzere 2. parmakta eski bir kırığı olup 1. parmağı gelip bunun üzerine binmektedir. Böylece 2. parmakta çekiç parmak oluşmuştur. Dikkatli bir ölçümde, açıların normal sınırların üstünde olduğu görülmektedir. Medyada olan, üzerine basmadan çekilen grafisinde dahi, en uç noktada yumuşak dokuların üst üste geldiği gözlenmektedir. Hastaya, ayak 2. parmağa yönelik bir düzeltmenin sorunu gidermeyeceği, 2. parmağın 1. parmak altına daha fazla gireceği, cerrahi müdahalenin 1. parmağa olması gerektiği açık bir şekilde anlatıldı. Hasta, anlatılan şekilde ameliyat olmayı kabul etmiştir. Başarılı geçen ameliyat sonrasında hasta, müvekkilime teşekkür ederek hastaneden ayrılmıştır. Bu bağlamda müvekkilim, hakkında yapılan bu kara propaganda karşısında Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracak olup bu davanın takipçisi olacaktır."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor