Gündem

anasayfa Gündem "ADAY OLMAZSANIZ TOPLUCA İSTİFA EDERİZ"

"ADAY OLMAZSANIZ TOPLUCA İSTİFA EDERİZ"

27 Temmuz 2018, Cuma 8:33 / Son Güncelleme : 27 Temmuz 2018, Cuma 8:33
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Akşener'in kurultayda aday olmayacağını açıklaması sonrasında İYİ Parti kulislerinde kimin aday olacağı konuşuluyor. Ayrıca parti içinde, Meral Akşener'i yeniden genel başkanlığa ikna etmek için toplu istifa formülü de gündemde...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olağanüstü kurultay çağrısında bulunup tekrar aday olmayacağını açıklamasıyla  İYİ Parti'de belirsizlik hüküm sürüyor. Geçtiğimiz gün bir kez daha kesin bir dille aday olmayacağını açıklayan Akşener'in aksine parti kurmayları Akşener'in tekrar genel başkan adayı olması gerektiğini savunuyor.

Sabah'ta yer alan habere göre, Akşener'in aday olmaması durumunda ise Koray Aydın ve Ümit Özdağ isimleri genel başkanlık için ön planda. Öte yandan parti içerisinde Akşener'e verilen destek Akşener'in aday olmama ısrarı üzerine yerini "ilk kriz anında terk etti" eleştirilerine bıraktı.


Diğer taraftan kulislere göre Başkanlık Divanı üyelerinin Akşener'e "siz olmazsanız parti dağılır" mesajı vermek için "aday olmazsanız topluca istifa ederiz" mesajını vermeye hazırlandığı öğrenildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor