Gündem

anasayfa Gündem Binali Yıldırım'dan ABD'ye "Bize tehdit sökmez"

Binali Yıldırım'dan ABD'ye "Bize tehdit sökmez"

27 Temmuz 2018, Cuma 11:48 / Son Güncelleme : 27 Temmuz 2018, Cuma 11:48
Binali Yıldırım'dan ABD'ye
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cuma namazı çıkışında Binali Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Binali Yıldırım ABD'nin rahip Brunson'un bırakılması konusundaki tehditvari açıklaması ile ilgili olarak "Bize tehdit sökmez. ABD tehdit dilinden vazgeçmeli" dedi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan ABD 'ye "Brunson" tepkisi geldi. İzmir'de cuma namazı çıkışında gazetelerin sorularını cevaplayan Yıldırım ABD'nin FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan rahip Andrew Craig Brunson'un serbest bırakılması ile ilgili tehdit dolu açıklamasına tepki gösterdi.

Yıldırım, "ABD tehdit dilinden vazgeçmeli, bu dil bize sökmez. Bizim tavsiyemiz bu ucuz tehdit lisanını ABD'nin bırakması. Türkiye'nin güvenini 15 Temmuz'dan sonra nasıl kazanacak bunun yollarına bakması gerekir"dedi. 

Bedelli askerlik hakkında konuşan Yıldırım, "Seçim öncesi bu konu yoğun bir şekilde gündeme geldi. Nihayet Meclis yasama dönemini sona erdirmeden bu konuda bir düzenleme yaptı. Ancak daha kalıcı bir çözüme ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor