Gündem

anasayfa Gündem İzmir'de Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar

İzmir'de Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar

27 Temmuz 2018, Cuma 12:19 / Son Güncelleme : 27 Temmuz 2018, Cuma 12:19
İzmir'de Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İzmir'de %70 oranında engeli bulunan kıza cinsel istismarda bulunan sanığın ifadesi ise şok etkisi yarattı. Kızın kanaması olduğunu görünce cinsel bölgesine çocuk elbisesi sıkıştırıp evine yolladı. Sanık "Engelli olduğunu biliyordum, evleniriz diye yaptım" demesi kıza sinir krizi geçirtti.

İzmir'de %70 oranında engeli bulunan kıza cinsel istismarda bulunan sanık için 18 yıla kadar hapis cezası bekleniyor. E.B (32)"Zihinsel engelli olduğunu biliyordum. Ancak engel düzeyinin çok olduğunu bilmiyordum. Biz konuşurken birbirimizi anlıyorduk. Y.Ö., bana 'Biz seninle nasıl olsa evleneceğiz ben senin karın olmak istiyorum' dedi. Ben de nasılsa evleneceğiz diye kabul ettim. İlişkiye girdik" dedi. Bu sözler üzerine sinir krizi geçiren Y.Ö mahkemece dışarı çıkarıldı.

Karşıyaka'da 7 Nisan'da gerçekleşen olayı annesi farketti Y.Ö dışarıdan eve geldiğinde annesi bir tuaflık olduğu sordu Y.Ö'nün "Araba çarptı" demesi üzerine cinsel bölgesinde kanama olduğunu farkeden annesi önce doktora götürdü sonra polise gitti.

Y.Ö polis merkezinde cinsel istismarı anlatıp eşkal vermesi üzerine polis ekipleri kısa süre içinde sanık E.B.'yi evinde yakaladı. Emniyette suçlamaları kabul etmeyen E.B., "Ben hiçbir şekilde Y.Ö.'yü zorlamadım" dedi. 

Doktor muayenesinin ardından, Y.Ö.'nün bedensel ve ruhsal açıdan kendini savunacak durumda olmadığının ve cinsel bölgesinde zorlanmaya bağlı yırtık tespit edildiğinin belirtilmesinin ardından, E.B. tutuklandı. Sanık hakkında 'nitelikli cinsel saldırı', 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mağdur Y.Ö.'ye cinsel istismarda bulunmadığını öne süren sanık, "Zihinsel engelli olduğunu biliyordum. Ancak engel düzeyinin %70 olduğunu bilmiyordum. Biz konuşurken birbirimizi anlıyorduk. Y.Ö., bana 'Biz seninle nasıl olsa evleneceğiz ben senin karın olmak istiyorum' dedi. Ben de nasılsa evleneceğiz diye kabul ettim. İlişkiye girdik. Hiçbir şekilde Y.Ö.'yü zorlamadım" dedi.

Duruşma savcısı dosyadaki eksikliklerin giderilmesi adına duruşmayı erteledi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor