Gündem

anasayfa Gündem Manavgat'ta Elektrik Kesintisi Tatilcileri Çileden Çıkardı!

Manavgat'ta Elektrik Kesintisi Tatilcileri Çileden Çıkardı!

01 Ağustos 2018, Çarşamba 9:02 / Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018, Çarşamba 9:02
Manavgat'ta Elektrik Kesintisi Tatilcileri Çileden Çıkardı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde elektrik kesintisi yaşandı. Kesintinin önceki işletmecinin borcu ödemediğinden kaynaklı olduğu belirtildi. 15 saat süren elektrik kesintisi yerli ve yabancı tatilcileri çileden çıkardı.

Olay gece yarısından sonra Manavgat Çolaklı bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde yaşandı. İddiaya göre elektrik kesintisinin sebebi önceki işletmenin borcunu ödememesiydi. Elektrik kesintisi gece 03:00 sıralarında başladı. 320 odadan 250'sinin dolu olan otelde yerli ve yabancı misafirler büyük mağduriyet yaşadı.

Otelin suyunun kuyudan alınması elektriğin kesilmesiyle birlikte suyun kesilmesine de neden oldu. Suyun kesilmesi ise müşterileri daha da öfkelendirdi. Sıcaktan bunaldıklarını belirten tatilciler içecek ve yiyecek bulamadıklarını, odaların yanı sıra havuzu ve sahilini çöp götürdüğünü ileri süren tatilciler tatil acentalarını arayıp başka bir otele geçmek istediklerini söyleyerek bavullarını topladılar. Otelin lobisinde ellerinde valizle bir çözüm yolu aradılar. Bazı tatilciler ise havuz ve denizin keyfini çıkarmaya devam etti.

Yaşanan olaylardan sonra otel yetkilisi Sebahattin Coşkun, "Biz burayı çok zor şartlarda teslim aldık. Çok badireler atlattık. Elektrik kesintisi tamamen bizim dışımızda. Daha önceki turizm firmasının borçları sebebiyle elektrik şirketi 280 bin lira tutarındaki borç sebebiyle gece 03.00'te elektriğimizi kesti. Otelimizde 320 odadan 250'si dolu. Bunun da 150 odası yabancı uyruklu diğeri Türk müşterilerimiz. Birçok müşterimiz mağdur olmuş durumda. Elektrik olmadığı için de otelimizde bir takım hizmetleri veremez duruma geldik. Bunlardan kaynaklanan sıkıntılar var ama biz bunları tamamen aştık. Ve bu saatten sonra otelimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Biz bu borcu da üstlendik. Elektriklerimiz açılıyor. Bunun dışında müşterilerimizin başka birimler tarafından yaşamış olduğu sıkıntıları biz en kısa zamanda telafi edeceğiz. Ama bu bizim uğramış olduğumuz zararla ilgili de gerek kaymakamlıktan, gerek TÜRSAB'tan veya jandarmadan alacağımız detaylarla da biz de hakkımızı bizi bu kadar sıkıntıya sokan kurumlara karşı arayacağımızı belirtelim" dedi.

Öfkelenen tatilcileri sakinleştirmek için bilgilendirme yapan İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Erdal Kaçmaz, "Elektrikle ilgili yaşanan sorun çözüldü. Biraz sonra elektrikler gelecek. Ama burada acenteleremizin yetkilileri de bulunuyor. İsterseniz sizlere bölgemizde çok az da olsa boş yatağı olan otellere götürecekler. İsteyen misafirlerimiz de burada kalmaya devam edebilir. Eğer her ikisini de kabul etmezseniz acenteniz sizlere en geç 15 gün içerisinde ödemiş olduğunuz parayı geri ödemekle yükümlüdür. Yaşananlar için en az sizler kadar üzgünüm" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor