Gündem

anasayfa Gündem DÖNER HIRSIZLARI!

DÖNER HIRSIZLARI!

03 Kasım 2018, Cumartesi 11:00 / Son Güncelleme : 03 Kasım 2018, Cumartesi 11:00
DÖNER HIRSIZLARI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

''Şeytan Planı'' Öyle bir yöntem kullandılar ki..

Olay, İstanbul Sultangazi ilçesi 50. Yıl Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde meydana geldi.
Hırsızlar bir döner dükkanından iki ayrı isim ve iki ayrı numarayla sipariş verdi.
Ücretleri 36 TL ve 146 TL olan siparişler farklı adreslere verildi, planlı olan bu olayda fiyatı düşük olan sipariş daha yakın bir adrese istendi. Motorlu kurye önce yakın olan adrese gittiğinde böyle bir ismin olmadığını orada söylenilen kişilerin olmadığını ve siparişin oradan verilmediğini öğrendi.

Madur olan kurye, sipariş verilen numarayı aradığında meşgule atılması üzerine koşarak aşağı indi, aşağı inip baktığında motosikletteki diğer 146 TL değerindeki siparişin çalındığını fark etti.
Bunun üzerine etrafta güvenlik kamerası var mı diye bakan kurye, siparişin özellikle güvenlik kamerası olmayan bir iş merkezine verildiğini ifade etti.

Hırsızlık olayının mağduru olan kurye Kemal Taş, şunları söyledi:
“Çalıştığım yere sipariş verildi iki adet. Birbirine yakın noktalarda. Bir tanesi en üst katta mali müşavir olduklarını söylediler. Diğer yüklü ücrette olan sipariş motosikletteydi. Ben de kapıya çektim motoru ve o adrese gitmek için en üst kata çıktım. O adreste öyle birisinin olmadığını öğrendim. Bütün mali müşavir adreslerine baktım öyle bir isim yoktu. Bana verilen telefon numarasını aradığımda önce meşgule atıldı. Daha sonra da kapandı. Ben de daha sonra şüphelenip koşarak aşağı indiğimde motorda bulunan yüklü siparişin alındığını fark ettim” dedi.

Hırsızların planlı olan hırsızlıkta özellikle güvenlik kamerası olmayan adresleri tespit edip oraları seçtiklerini söyleyen Kemal Taş, “Güvenlik kameralarına baktım. Emniyete başvurdum. Gerekli işlemlerin yapılacağını bana söylediler. Bu konuda mağduruz. Özellikle sipariş verilen noktada güvenlik kameralarının olmadığını gördüm. Planlanmış bir şekilde mağdur olduk” diye konuştu.

"BU OLAY BİRKAÇ KEZDİR TEKRARLANIYOR"
İşletme sahibi olan Mehmet Solak, daha önce de böyle olayların yaşandığını ifade ederek, şunları söyledi:
“Telefonla yemek siparişi veriliyor. İlk önce 4 kişilik yemek sipariş ediliyor.
Total olarak da küçük olan bir rakam söyleniyor. Peşinden 8-10 kişilik bir yemek siparişi veriliyor. Bu daha yüklü bir sipariş oluyor. İlk verdikleri ufak siparişin adresini yakın ve en üst kat olan bir adrese veriyorlar. 
Paketçi arkadaşımız gittiğinde öyle bir ismin olmadığını söylüyorlar ve aşağı indiğinde daha yüklü verilen siparişin motorun sepetinde olmadığını görüyor. Özellikle de kameraların açısının görmediği, iş yeri kameralarının olmadığı bir noktayı seçiyorlar. Bu birkaç kezdir tekrarlanıyor. Bu konuda emniyete de gerekli başvuruyu yaptık. Gerekli işlemlerin yapılacağını söylediler” dedi.
Duyanları şoka çeviren ‘döner’ hırsızlarını yakalamak için polis ekipleri çalışma başlattı. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor