Gündem

anasayfa Gündem TEHDİT EDEREK GENÇ KIZI ÖLÜME SÜRÜKLEDİ!

TEHDİT EDEREK GENÇ KIZI ÖLÜME SÜRÜKLEDİ!

05 Kasım 2018, Pazartesi 8:32 / Son Güncelleme : 05 Kasım 2018, Pazartesi 8:32
TEHDİT EDEREK GENÇ KIZI ÖLÜME SÜRÜKLEDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Önce Psikolojik baskı uyguladı daha sonra ailesiyle tehdit edip genç kızın intihar etmesine neden oldu!

Antalya'da yaşanan olayda boyacılık yapan Süleyman Taruk, geçen yıl aynı mahallede yaşadığı Zehra Demir ile tanışmıştı. 
Görüşmeyi sürdüren ikili, Süleyman Taruk’un iddiasına göre sevgili oldu. Zehra Demir daha sonra birkaç nedenden dolayı Taruk’u terk etti.

Olay, 28 eylül akşamı gerçekleşti. Süleyman Taruk, ayrıldıkları için eski sevgilisi olan Zehra Demir'e karşı öfke beslemişti. Ağabeyi Barış Demir’i arayarak yaşadıklarını anlatacağını söyleyerek  tehdit etti. Ardından da genç kızın evine giderek zile bastı.

Ortalığı Karıştıracaktı, kızın başını belaya sokmaya kararlıydı!
Zehra Demir’in iki kardeşi aşağı indi ve Taruk’a gitmesi gerektiğini söyledi. Bu esnada Süleyman Taruk’un annesi de geldi. 
Sokakta tartışma başladı. Zehra Demir, olayları ailesinin diğer fertlerinin de öğreneceğinden korkarak dördüncü kattan aşağı atladı. Grubun yanına düşen Zehra Demir, hastaneye kaldırıldı ve orada can verdi. 
O an Süleyman Taruk, bıçakla Demir Ailesi’ne saldırdı. 29 Eylül’de intihara yönlendirme savıyla tutuklandı. 

Ancak Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 4 Ekim günü; intihara yönlendirme suçuna 4 yıldan 16 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü ve davanın asliye ceza mahkemesinde görülmesi gerektiğini söyleyerek görevsizlik kararı verdi. 

KARARA İTİRAZ REDDEDİLDİ 
Süleyman Taruk, ‘suçun mahiyetinin değişme ihtimali, delil durumu ve tutuklamanın tedbir oluşu’ dikkate alınarak tahliye edildi. Avukat Hadi Cin, Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara itiraz etti. İtirazı reddedilen Cin, soruşturmanın genişletilmesini istedi. Bunun için sunduğu ikinci dilekçede Süleyman Taruk’un terör örgütü üyeliği ve uyuşturucu kullanmak suçundan sabıkalı olduğunu söyledi. 

Zehra Demir’in aralarındaki ilişkiyi bitirdiğini söylemesi üzerine Süleyman Taruk’un her fırsatta genç kızı tehdit ettiğini ve zorla evine girmeye çalıştığını belirtti. Demir’in ölümcül şekildeki şiddetten ötürü intihara sürüklendiğini kaydeden Cin, TCK’nın 84/4. maddesine göre ‘cebir veya tehdit kullanarak kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulur’ maddesinden yargılama yapılması gerektiğini savundu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor