Gündem

anasayfa Gündem CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BULUNDUĞU, ÇOCUKLARI MUTLU EDEN AÇILIŞ TÖRENİ!

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BULUNDUĞU, ÇOCUKLARI MUTLU EDEN AÇILIŞ TÖRENİ!

05 Kasım 2018, Pazartesi 15:07 / Son Güncelleme : 05 Kasım 2018, Pazartesi 15:07
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BULUNDUĞU, ÇOCUKLARI MUTLU EDEN AÇILIŞ TÖRENİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Zihinsel ve bedensel engelli çocukların, engelsiz eğitim alabilmeleri için açılışı yapılan okulda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bulundu. Açılış sırasında şarkı söyleyen çocuklara eşlik eden Cumhurbaşkanı, çocukları bu şekilde mutlu etti.

HEM ŞARKI SÖYLEDİ HEM ALKIŞLADI!

    Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu adı verilen okulun yapımı LİMAK VAKFI tarafından gerçekleştirildi. Engelli çocuklar için yapılan bu okulun açılışına eşi Emine Erdoğan ile katılan Sayın Recep Tayyip Erdoğan şarkı söyleyen çocuklara eşlik etti. Okulun öğrencileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte " Beraber yürüdük biz bu yollarda" adlı şarkıyı seslendirdi. Şarkının sonunda çocukalrı alkışlayan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, masum yüzlerde mutlu gülücükler bıraktı. 

" Son 16 yılda devrim niteliğinde adımlar attık."

    Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun açılışında Sayın Cumhurbaşkanımız bir de konuşma yaptı. Konuşmasında; " Engelli bireylerin hayata katılımı konusunda son 16 yılda devrim niteliğinde adımlar attık. Bugün ülkemizde 513 bin engelli birey evinde bakım hizmetinden yararlanmaktadır. Ülke genelinde 97 bakım ve rehabilitasyon merkezinde de 7 bin engelliye hizmet veriliyor. Zihinsel ve bedensel engelli bireylere verilen emek günün 24 saaqtini ve ömrün ise tamamını kapsamakta. Bundan dolayı bu emek ayrı bir saygıyı hak ediyor." ifadelerini kullandı. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor