Gündem

anasayfa Gündem CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 2. 100 GÜNLÜK EYLEM PLANLAMASI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 2. 100 GÜNLÜK EYLEM PLANLAMASI

14 Aralık 2018, Cuma 18:11 / Son Güncelleme : 14 Aralık 2018, Cuma 18:11
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 2. 100 GÜNLÜK EYLEM PLANLAMASI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'de yapılan toplantıda 2. 100 günlük eylem planının açıklamasını yaptı. Hem yeni eğitimde geçilecek olan yeni sisteme hem de kimlik ve ehliyetteki randevu sürelerine yapılacak olan değişimleri anlattı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'Külliye'deki toplantıda 2. 100 günlük eylem planının açıklmasını yaptı. Konuşmasının başlangıcında sabah saatlerinde gerçekleşen tren kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve kaza ile ilgili 3 kişinin göz altına alındığını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın konuşmasından kesitler

" Canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Gazilerimizimn her birine teşekkürlerimi sunuyorum. Sözlerime başlamadan önce sabah 06:30'da meydana gelen tren kazası ile ilgili üzüntülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kazada 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 47 vatandaşımızda yaralanmıştır. Bu elim kazada hayatını kaybedeblerin yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Kaza ile ilgili adli soruşturma başlamış ve 3 kişi göz altına alınmıştır."

2. 100 Günlük Eylem Planı Açıklaması Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan Neler Söyledi?

" ... 3 Ağustos'da ilan ettiğimiz 100 günlük icraatlerle önümüzdeki 100 günlük hedeflerimizi paylaşacağız. Yakın geleceğe ilişkin hedeflerimizi ortaya koyarak Türk siyasetine bir açılım sağlayacağız. Yürütme başı olarak belli aralıklarla milletimizin karşısına çıkıp açıklamasını yapacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ehliyet, Kimlik ve Yeni Eğitim Sistemi Hakkındaki Açıklaması

" ... 2. 100 günlük eylem planında kimlik ve sürücü belgesi randevu sürelerini 60 günden 10 güne indiriyoruz." Temel eğitimden ortaöğretime geçiş aşamasındaki okullarda eğitim sisteminde yapılacak değişikliklere de değinen Erdoğan " sade, anlaşılabilir, ihitiyaçlara ve öğrencilerin taleplerine cevap verebilen bir sistem."olarak tanımladı. Özelikle okullarda tasarım ve beceri atölyeleri kurulacağı ve zorunlu ders saatlerinin yanı sıra ders çeşitliliğininde esnetilebileceğini söyledi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor