Gündem

anasayfa Gündem MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ!

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ!

21 Aralık 2018, Cuma 15:54 / Son Güncelleme : 21 Aralık 2018, Cuma 15:54
MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

9 Ekimde gerçekleştirilen Milli Piyango çekilişinde herkesi şaşırtan ve amorti numaralarının önceden belirlendiğini düşündüren bir olay olmuştu. Çekiliş Heyeti henüz butona basmadan topun düşmesi sosyal medyada da çok konuşuldu. Bunun üzerine Milli Piyango resmi sitesinde açıklama yaptı.

     9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Milli Piyango çekilişinde enteresan bir olay yaşandı. Çekiliş sırasında ilk numara 4 olarak çıktı. İkinci topa sıra geldiğinde ise Çekiliş Heyeti henüz butona basmadan "6" rakamı düştü. Bunun üzerine heyet görevlisi henüz butona basmadığını belirterek çekilişi tekrar yaptı. Fakat sonuç değişmedi ve düşen sayı tekrar "6" oldu. 

    Bu durum sosyal medyada da çok konuşuldu. Amorti rakamlarının daha önceden belirlendiği düşüncesi uyandı ve 9 Ekimde gerçekleştirilen çekiliş tepki aldı. Bunun üzerine Milli Piyango kendi resmi sitesinden açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

" İdaremiz tarafından gerçekleştirilen şans oyunlarına ait çekilişler halkımıza ve medyaya açık olarak çekiliş heyeti tarafından ve noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. İdaremizce düzenlenen tüm çekilişlerden önce Çekiliş Heyeti ve Noter huzurunda teknik personel tarafından çekiliş kürelerinin kontrol ve testleri yapılmaktadır. Herhangi bir arıza sırasında müdahale etmek için arıza ekibi arka tarafta hazır beklemektedir. 

   9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen çekilişte topun düşmesini sağlayan bobin butona basılmadan açılmış ve arıza oluşmuştur. Bunun üzerine Çekiliş Heyeti çekilişi iptal etmiş ve arıza onarıldıktan sonra tekrar çekiliş gerçekleşmiştir. aynı sayının 2. defa düşmesi ise tamamen tesadüftür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor