Gündem

anasayfa Gündem SURİYELİ VATANDAŞLARA KARŞI YAPILAN NEFRET PROVOKATÖRÜ!

SURİYELİ VATANDAŞLARA KARŞI YAPILAN NEFRET PROVOKATÖRÜ!

13 Ocak 2019, Pazar 22:36 / Son Güncelleme : 13 Ocak 2019, Pazar 22:36
SURİYELİ VATANDAŞLARA KARŞI YAPILAN NEFRET PROVOKATÖRÜ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Sosyal medyada "Suriyeli Vatandaşlık Ofisi" adı altında açılan sahte hesapta Suriyelileri kötü göstermek için çeşitli paylaşımlar yapılıyordu. Yapılan bu paylaşımların Suriyeli vatandaşların ağzından bir Türk tarafından yapıldığı öğrenildi.

    Sosyal paylaşım sitesi olan Twitter'da Suriyeli vatandaşları provoke etmek amacıyla olumsuz yönde çeşitli paylaşımlar yapılmaktaydı. "Suriyeli Vatandaşlık Ofisi" adı altında açılan ve bir Türk vatandaşa ait olduğu ortaya çıkan hesapta ise "Suriyeliler vergi ödemiyor, sınavsız bir şekilde istedikleri okula yerleşiyorlar, istediği kızı alamayan Suriyeli vatandaş, Türk kızını kaçırdı..." gibi haberler yayımlanıyordu. Tamamen Suriyeli vatandaşlara yönelik bir saldırı niteliği ve Türk vatandaşları tahrik etmek amacı taşıyan bu paylaşımların yayınlandığı hesap önceki gün takip altına alınmıştı.

SABAH SAATLERİNDE GELEN ŞOK BASKIN

     Bir süredir Bilişim Suçları İstahbaratı Şube Müdürlüğü tarafından takip altında olan hesapda en son Taksim'de yılbaşı kutlaması paylaşımı yapıldı. Bu paylaşımda " Taksim'de Suriyeli arkadaşlarla yılbaşı kutlaması yaptık. Bizi istemeyen Türkolar yallah Orta Asya'ya." şeklinde ifadeler yer aldı. Hesabın sahibinin Mehmet T. adında ve 4 ayrı hırsızlık suçu bulunan Türk vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Şafak vakti düzenlenen operasyon ile İstanbul'daki evinden alınan Mehmet T. adlı provokatör tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor