Gündem

anasayfa Gündem AYŞEN GRUDA'DAN ACI HABER GELDİ!

AYŞEN GRUDA'DAN ACI HABER GELDİ!

24 Ocak 2019, Perşembe 6:37 / Son Güncelleme : 24 Ocak 2019, Perşembe 6:37
AYŞEN GRUDA'DAN ACI HABER GELDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Pankreas kanseri ile mücadele eden ünlü oyuncu Ayşen Gruda, dün yaşamını yitirdi. Tedavi gördüğü hastahanede hayaytını kaybeden ve "Domates Güzeli" olarak adlandırılan, Kemal Sunal, Şener Şen ve İlyas Salman gibi isimlerle pek çok filmi bulunan emektar oyuncu hayata veda etti.

     23.01.2019 Çarşamba saat 13:45'de Yaşama veda eden Ünlü tiyatro ve sinemea oyuncusu Ayşen Gruda, bir süredir özel bir hastahanede ileri derecede pankreas kanseri tedavisi görüyordu.

    1,5 yıldır tedavi gördüğü hastahanedeki doktoru İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu ise Ayşen Gruda'nın vefatının ardından şu açıklamayı yaptı: " Pankreas kanseri nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır hastahanemizde dünyadaki en güncel tıbbi tedavi yöntemleri ile takip edilen, Türk sinema ve tiyatrosunun duayen ismi Ayşen Gruda'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Çocuğundan yaşlısına, hayatımızın her anında; anılarımzıın içerisinde yer bulan, yaptığı her işle adını tekrar tekrar gönlümüze yazdıran, sahnenin "Deli Kadın"ı hikayesini anlatmak üzere aramızdan ayrıldı."

     Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda ise " Anneannem Türk halkı beni nasıl gömeceğini bilir. demişti. Cuma günü Zincirlikuyu'da son yolculuğuna uğurlanacak." dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor