Gündem

anasayfa Gündem SAMSUN'DA TANZİM SATIŞ NOKTALARI AÇILIYOR!

SAMSUN'DA TANZİM SATIŞ NOKTALARI AÇILIYOR!

23 Şubat 2019, Cumartesi 21:13 / Son Güncelleme : 23 Şubat 2019, Cumartesi 21:13
SAMSUN'DA TANZİM SATIŞ NOKTALARI AÇILIYOR!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Vatandaşların yoğun isteği üzerine Samsun'da da tanzim satış noktaları açılacak. 6 farklı noktada açılması düşünülen tanzim satışı noktası 27 Şubat'ta açılacak. Vatandaşlar tanzim satış noktalarının açılmasını dört gözle bekliyor.

      Yoğun istek üzerine tanzim satış noktası Samsun'da da açılacak. 6 farklı noktada açılması düşünülen tanzim satış noktası 27 Şubat'ta açılacak. İlk başta 4 sonrasında ise 3 farklı ilçede hayata geçirileçek tanzim satış noktaları vatandaşa daha ucuz sebze, meyve sağlayacak. 
     Çarşamba gününden itibaren açılacak olan tanzim satış yerleri hakkında Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır şu açıklamaları yapmıştır;
"Tanzim satış yerlerini önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren açacağız. Ürünleri Tarım ve Kredi Kooperatifi temin edecek. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Tanzim satış yerleri, merkezin üst kodlarında olacak. Buralar İlkadım'da Hastanebaşı, Kadıköy, Adalet ve Kökçüoğlu gibi mahallelerde olacak. Atakum ve Canik'te de birer nokta olacak. Toplam 6 noktada tanzim satış yerleri oluşturulacak. Bu tanzim satış yerleri, lokasyonda problem olursa talebe göre değişebilecek" 
      Pazarlarla Manavlar Adeta Fiyat Yarışında!
Pazar fiyatlarından şikayetçi olan vatandaşlar "Diğer illerde gördüğümüz kadarıyla tanzim satış yerleri güzel bir şey. Fiyatlar Samsun pazarlarında çok pahalı. Tanzim satış yerleri gelince fiyatların ucuzlayacağını düşünüyoruz. Tanzimler daha ucuz olursa oralardan alışveriş yaparız. Şu anda köylü pazarıyla manav fiyatları aynı. Mevsim sebzeleri bile çok pahalı. Her mahallede nasıl pazar oluyorsa, her mahallede tanzim yerleri olsun" diye isteklerini ifade ettiler.
Samsun pazarlarında sebze , meyve fiyatları 6 ile 15 TL arasında değişiyor.
 

MARKET İLE PAZAR FİYATLARI ARASINDAKİ FARK VATANDAŞTA TEPKİ YARATTI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor